Открыть счет
05 02 14:47

Вибори і гривня

 

 Купляйте сьогодні долар США по 24,90 грн/$

 

 

 

Трохи про сезонність та поточну ситуацію в гривні

Після того, як гривню «відпустили» у «вільне плавання», в її динаміці можна бачити досить чітку циклічність, що багато в чому пов’язане зі специфікою національної економіки та сезонністю експортно-імпортних потоків.  

Як можна побачити з графіку вище, кінець зими – весна – як правило, досить сприятливий для укріплення гривні період. Що ми і спостерігаємо зараз. Судячи з минулих періодів, поточне укріплення гривні – це лише початок її зростання, що може тривати аж до серпня місяця. Тож з цієї позиції поточні 27,10 не виглядають точкою закінчення низхідного тренду в парі USDUAH, а радше є початком цього тренду. Мінімальні цілі в такому випадку можна окреслити біля 26,20, а оптимальні ще нижче десь біля 25.

 

Поточна фундаментальна картина 

В минулому огляді ми відзначали, що зростання цін на світових сировинних ринках на старті 2019 року є позитивним моментом для гривні. Ця тенденція поки що продовжується (див рис нижче), тож зовнішній макроекономічний фон сприяє укріпленню гривні. Додаткового оптимізму надають новини з процесу перемовин між США та Китаєм, який все ще триває, але, схоже близький до успішного завершення.

Економічні ситуація в Україні теж в цілому на боці гривні. В минулому огляді ми вже писали про лібералізацію валютного ринку України. Нагадаємо, що саме на цьому тижні анонсовані послаблення мають вступити в дію. Це є додатковим аргументом на користь покупок гривні.

 

Гривня і передвиборчі перегони

Президентська гонка офіційно стартувала. Тут варто звернути увагу на велику кількість учасників президентських перегонів. І це, на наш погляд позитивно відображається на курсі гривні. Адже валюта великими обсягами заходить в Україну із офшорів для фінансування виборчих кампаній і попит на гривню зростає. І ми це бачимо за останні дні - національна валюта України стабільно і високими темпами укріплюється. 

Саме тому, приймаючи до уваги все що ми згадали вище, найближчі два-три тижні ми будемо спостерігати укріплення гривні до рівня 26.50-27.00 грн/дол. США.  І потужних негативних вливів для гривні ми зараз не бачимо.  

 

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват

  

 

Читайте також: 

Голосування в Парламенті Великобританії і вибух волатильності в фунтових парах: як заробити на цьому?

В фунтових парах дуже гаряче: як не обпектися і заробити?

Дізнайтеся більше, як таке можливо? Проспект по гривні на 2019 рік від ФорексПриват