Открыть счет
06 02 15:12

Підсумки засідання Банку Англії та перспективи фунта

 

 Купляйте сьогодні долар США по 24,90 грн/$

 

 

 

Поточна ситуація в парі GBPUSD

Поточну ситуацію в парі GBPUSD можна охарактеризувати як нестійку рівновагу. Певний оптимізм щодо прогресу в процесі Брекзиту, що вирував у фунтових парах наприкінці січня, наразі вичерпав себе. Оскільки особливих новин з фронтів Брекзіту поки що немає, ринки зосередились на економічних даних. А в цьому плані у фунта справи не найкращі. 

Індекс ділової довіри у будівництві PMI в січні впритул наблизився до відмітки 50 (значення нижче 50 свідчать про зниження рівня довіри), як і композитний індекс PMI (фактичне значення за січень склало 50,3 при прогнозі 51,4). Ще однією негативною новиною стала заява Nissan про те, що вони не збираються виробляти нову модель X-Trail на виробничих потужностях Великобританії, оскільки умови виходу країни із ЄС невідомі. І це при тому, що Уряд Британії надавав гарантії компанії.

В цьому плані зниження фунта в останні дні виглядає цілком логічним.

Втім, ховати фунт ще зарано. Будь-який позитив з фронтів Брекзиту призведе до активізації покупців та зростання пари GBPUSD.

Про те, що ризик падіння фунта наразі незначний свідчать дані з ринку опціонів, де вартість захисту від надмірних коливань фунта впала майже до трьохмісячного мінімуму. Тобто трейдери не очікують на різке зниження фунта, як на нього не очікуємо і ми.

 

Підсумки засідання Банку Англії

Втім сьогоднішній день здатен надати імпульсу ціновим коливанням в фунтових парах. Мова йдеться про оголошення підсумків засідання Банку Англії.

Чого очікувати від нього? По-перше, ставку майже напевне залишать без змін. Тому вся увага ринків буде прикута до коментарів Центробанку.

Навряд чи вони будуть позитивними – для цього просто немає підстав. Втім один з найбільш консервативних Центробанків навряд чи вирішить розхитувати і без того проблемний човен. Тож ми очікуємо обережних заяв щодо підвищеної невизначеності у зв’язку з Брекзитом і констатації факту того, що подальші дії Центробанку напряму залежатимуть від підсумків Брекзиту.

 

План роботи з фунтом

Оскільки поточна доля фунта залежатиме а) від коментарів Банку Англії; б) від новин з фронтів Брекзиту, його динаміка в рамках конкретного дня є вкрай непрогнозованою, нами пропонується торгівля від максимально сприятливих для цього точок. Поточні ціни не є оптимальними, оскільки пара GBPUSD може як вирости на 100-200 пунктів і нічого при цьому радикально не зміниться, так і знизитись на ці ж 100-200 пунктів. Тобто покупати пару варто не раніше 1,28, а краще біля 1,27. Продавати при цьому варто біля 1,32. 

Тому в четвер ми пропонуємо працювати за фактом: покупати фунт на позитивних новинах та продавати на негативних.

При цьому наша середньострокова позиція в фунтових парах без змін – ми рекомендуємо купляти фунт, оскільки віримо в «м’який» Брекзит.   

 

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват

  

 

Читайте також: 

Голосування в Парламенті Великобританії і вибух волатильності в фунтових парах: як заробити на цьому?

В фунтових парах дуже гаряче: як не обпектися і заробити?

Дізнайтеся більше, як таке можливо? Проспект по гривні на 2019 рік від ФорексПриват