Открыть счет
11 03 07:52

Фунт в епіцентрі уваги сьогодні і завтра

 

 

 

 

 

Поточна ситуація в парі GBPUSD

Ми продовжуємо слідкувати за долею британського фунта. Тиждень, що минув, однозначно можна записати в його пасив. В парі з доларом за останній час фунт втратив близько 300 пунктів. Причинами цього стала відсутність прогресу в перемовинах між ЄС та Великобританією. А тим часом офіційний строк Брекзиту наближається кінця. По суті залишається 2 тижні, а угоди ще немає..

Тим не менш в технічній картині ніяких радикальних змін не відбулося: пара GBPUSD продовжує коливатись у відносно широкому діапазоні 1,27-1,33. І поки вона його не полишила, говорити про якійсь направлений рух не доводиться..

 Купляйте сьогодні долар США по 24,90 грн/$

 

Голосування 12 березня в Парламенті Великобританії

Чергове голосування в Парламенті Великобританії може нарешті поставити крапку у невизначеності щодо Брекзиту. Нагадаємо, голосувати будуть за удосконалений варіант угоди між ЄС і Великобританією. Судячи з новин останнього часу якихось радикальних змін не варто очікувати. Тому ринки налаштовані в цілому досить песимістично. 

 Що ж очікує на фунт 12 березня?

 

Оптимальний для фунта варіант розвитку подій – голосування «за» новий варіант угоди між Великобританією і ЄС. Це зніміть значну частину напруги навколо Брекзиту. Фунт в такому випадку буде вибухово зростати. Мова йдеться про мінімум 300-500 пунктів зростання. Тому ми рекомендуємо покупки пари GBPUSD у випадку позитивного голосування.

Втім попередні голосування (починаючи ще з 2018 року) вже навчили нас очікувати на черговий провал Терези Мей. Відмова підтримати план Уряду буде досить болісним ударом для фунта. Але фунт під нього вже в значній мірі дисконтувався (пригадуємо втрату 300 пунктів парою GBPUSD останнім часом). Тому даний варіант розвитку подій не слід розглядати як вирок фунту. Навпаки, це просто привід для покупок фунта, але з більш привабливих точок.

Справа в тому, що поточний настрій такий, що вихід Великобританії без угоди – це не варіант. Лише 10% експертів вірять в його можливість (результати опитування Bloomberg). Найбільш вірогідними сценаріями є або успішне голосування та вихід в строк, або перенос строків Брекзиту (аналітики Goldman Sachs оцінюють ймовірність цього в 55%) чи взагалі відмова від виходу із ЄС (на думку Goldman Sachs імовірність цього дорівнює 35%). Що надасть необхідний час сторонам перемовин для пошуку компромісу.

 

Торговий план по роботі з парою GBPUSD від ФорексПриват

Наша позиція по фунту залишається без змін. Ми все ще є оптимістами у питанні Брекзиту. І дотримуємось думки, що виходу без угоди не буде. Виходячи з цього поточні ціни фунта, що частково дисконтовані під можливий негативний сценарій («жорсткий Брекзит»), є значно нижчими за його потенційну вартість при умові «м’якого Брекзиту». Тому наші стратегічні торгові рекомендації залишаються без змін: купуємо пару GBPUSD на цьому тижні. Цінові орієнтири – мінімум 1,33-1,35. Оптимістичний сценарій передбачає досягнення фунтом в парі з доларом відміток 1,38. Що стосується тактики, то варіанти дій залежно від результатів голосування були наведені нами вище

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват

  

 

 

Більше на цю тему: 

25.02.2019 Що робити з парою GBPUSD на цьому тижні

06.02.2019  Підсумки засідання Банку Англії та перспективи фунта

29.01.2019 Чергове голосування в Парламенті Великобританії і чергове випробування для фунта

14.01.2019  Голосування в Парламенті Великобританії і вибух волатильності в фунтових парах: як заробити на цьому? 

 

Також читайте:

30.01.2019  Visa/MastarCard: cкасовані ліміти на поповнення банківською картою     

24.01.2019  Продовжуємо збільшувати об’єми нарахованих бонусів