Открыть счет
11 04 13:16

Брекзит: серіал продовжено ще на один сезон

 

 

 

 

 

 

Причини екстреного саміту ЄС

Вчора ЄС зібрались в Брюсселі на екстрений саміт. Причина – ситуація навколо Брекзиту. Нагадаємо, що 29 березня 2019 року Великобританія мала покинути ЄС. Втім, Парламент Великобританії двічі відмовився проголосувати за варіант угоди між ЄС і Британією, тому ЄС надали відстрочку до 12 квітня. Але Парламент втретє проголосував проти угоди, підготовленою Терезою Мей та узгодженою з ЄС.

В результаті вже завтра Великобританія мала б покинути ЄС без угоди. Тобто мав вступити у дію так званий «жорсткий» Брекзит. Даний варіант не влаштовував ані Великобританію, ані ЄС. Тож Тереза Мей звернулась до ЄС з проханням перенести строк Брекзиту до кінця червня.

Відзначимо, що позиція ЄС напередодні саміту була наступна: якщо і надавати відстрочку, то на довгий термін (біля року), щоб Великобританія гарантовано вирішила всі свої суперечності і підійшла готовою до виходу у визначений термін.

 Купляйте сьогодні долар США по 24,90 грн/$

 

Підсумки екстреного саміту ЄС

Результатом саміту в середу стало прийняття компромісного рішення. Великобританія отримала відстрочку, але не на своїх умовах. Поточна дата виходу країни з ЄС 30 жовтня 2019 року. Тобто замість року маємо відстрочку у півроку. При чому зауважено, якщо Великобританія залагодить організаційні питання раніше, то вона може покинути ЄС раніше даного строку.

Відзначимо також, що це не остаточна крапка в даному питанні. Такий строк Брекзиту має бути погоджений Парламентом Великобританії. Тож сьогодні Терезі Мей доведеться пояснювати такі підсумки саміту. Нагадаємо, до саміту Мей публічно заявляла, що затримка на довгий строк є неприйнятною. Зауважимо, такі строки виходу однозначно матимуть наслідком участь Великобританії у виборах в ЄС, чого Великобританія намагалась уникнути будь-якою ціною. Тобто ситуація для Мей в цілому досить незручна і події можуть розвиватись досить непередбачувано.

 

Що робити з фунтом?

За великим рахунком підсумки саміту вже були закладені в ціні фунта. Тому особливої реакції на них не спостерігалось.

Парламент Великобританії традиційно може внести невизначеність в і без того непросту ситуацію. Тож не варто розслаблятися. Не зважаючи на те, що питання Брекзиту фактично поставлено на паузу, вибухи фунтової волатильності цілком імовірні.

Наша позиція по фунту залишається незмінною – ми рекомендуємо його покупки на спусках. Причини – ми віримо в те, що Великобританія та ЄС домовляться і Брекзит не нанесе значної шкоди ним.

 

 

 

 

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват

  

 

 

Більше на цю тему: 

28.03.2019 Гаряча середа для фунта: розповідаємо, як заробити

11.03.2019 Фунт в епіцентрі уваги сьогодні і завтра

25.02.2019 Що робити з парою GBPUSD на цьому тижні

 

Також читайте:

30.01.2019  Visa/MastarCard: cкасовані ліміти на поповнення банківською картою     

24.01.2019  Продовжуємо збільшувати об’єми нарахованих бонусів