Открыть счет
13 05 11:21

Трамп атакує ФРС

 

 

 

 

 

 

Торгові війни США та Китаю: проміжні результати та поточний стан

Весь минулий тиждень фінансові ринки перебували у напівшоковому стані. Причина – серія твіттів від Трампа з погрозами Китаю щодо активізації торгових війн та новий раунд підвищення тарифів на китайські товари (до 25% на товари загальною сумою в $200 млрд.). Китай поки що не відповів, втім на думку експертів під загрозою експорт сільськогосподарської продукції із США..

Що характерно ці події відбуваються просто під час «мирних» перемовин між США та Китаєм щодо завершення торгових війн. При чому пару останніх місяців з таборів сторін постійно звучали позитивні коментарі, і підписання фінальної угоди мало відбутись просто на днях.

Аналізуючи проміжні результати торгових війн між США та Китаєм пропонуємо подивитись на дані торгового балансу США, опубліковані на минулому тижні. Від’ємне сальдо торгового балансу США з Китаєм сягнуло мінімальної за останні 5 років відмітки. Здавалось б Трамп досягнув своєї мети. Але, якщо подивитись уважніше, то можна побачити, що це не результат якісного покращення ситуації. Це прямий наслідок скорочення товарного обороту між Китаєм та США: імпорт в США з Китаю знизився на 13,6%, а експорт – на 17,66% (!). Таким чином, сказати, що США перемагають в торговій війні аж ніяк не можна..

 Купляйте сьогодні долар США по 24,90 грн/$

 

Трамп проти ФРС

Взагалі ефект від торгових війн, на наш погляд, нівелюється укріпленням долару останнім часом. Це розуміє і Трамп, який на минулому тижні знову «накинувся» на ФРС, звинувачуючи Центробанк в безглуздій монетарній політиці. Зокрема в черговому твітті він зазначив, що «ФРС підвищували ставки тоді, коли це не було необхідно, наслідком чого стало гальмування економіки». Далі він відзначив, що якщо ФРС знизить ставку принаймні на 1% економічне зростання США різко пожвавиться.

 

Що робити з доларом на цьому тижні?

Новини минулого тижня, а особливо атака Трампа на ФРС, на наш погляд, є чіткими сигналами на користь продажів долару. Тому на цьому тижні ми рекомендуємо шукати точки для відкриття коротких позицій за доларом США. Робити це можна проти канадського долару (в п’ятницю були опубліковані просто чудові дані по ринку праці Канади), австралійського долару (знаходиться на нижній межі середньострокового діапазону) та японської ієни (попит на активи-сховища на тлі таких новин однозначно зростатиме)..

Зауважимо, що в середу будуть опубліковані дані по роздрібним продажам в США. Якщо вони розчарують, то це може стати саме тим спусковим гачком, що спровокує повноцінну корекцію за доларом США

 

 

  


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват

  

 

 

Більше на цю тему: 

02.04.2019 Перемога Зеленського: що робити з гривнею?

21.03.2019 Березень, гривня, вибори                                                    

05.02.2019 Вибори і гривня

 

Також читайте:

30.01.2019  Visa/MastarCard: cкасовані ліміти на поповнення банківською картою     

24.01.2019  Продовжуємо збільшувати об’єми нарахованих бонусів