Открыть счет
29 05 17:29

Трон під доларом хитається

 

 

 

 

 

 

Торгові війни США та Китаю: аналізуємо наслідки та реакцію долара

США нещодавно перейшли до активної фази торгового протистояння з Китаєм. Формальною мета цього є захист національних товаровиробників та покращення сальдо торгового балансу. Ці фактори сприятливі для долара і здавалося б його треба покупати. Але все далеко не так однозначно.

У цієї медалі є і зворотній бік. Економісти Блумберг Dan Hanson і Tom Orlik проаналізували наслідки торгових війн для економіки США, Китаю та світу в цілому. Як виявилось, якщо тарифи поширяться на всю торгівлю між США і Китаєм, то світовий ВВП втратить близько $ 600 млрд до 2021 року. Що стосується економіки США, то якщо тарифи виявляться на поточних рівнях економіка США – втратить близько 0,2%. Якщо ж тарифи поширять на всі групи товарів, то США втрать 0,5%.

 

Тобто в довгостроковій перспективі торгові війни – це зло для економіки США, а отже і для долару.


 

 Купляйте сьогодні долар США по 24,90 грн/$

 

Дані по ВВП США: наші очікування

Статистика по США, як ми зауважували в попередньому огляді, останнім часом виходила не дуже позитивною: продажі нових будинків в США знизились в квітні на 6.9% до 673 тис. штук, а Індекс ділової активності PMI у виробничому США знизився в травні до 50.6 пунктів, що стало найнижчим значенням для даного показника з вересня 2009 року. На тлі таких даних, мабуть, не варто очікувати перегляду даних по ВВП США у бік підвищення. 

Нагадаємо в четвер будуть опубліковані дані по ВВП США за перший квартал (уточнені оцінки). Експерти в середньому прогнозують зростання ВВП на 3,1% проти попередньої оцінки в 3,2%.

Ми теж очікуємо певного погіршення оцінки темпів росту ВВП США у першому кварталі. Причому вихід цифри менше 3% є цілком ймовірним.

 

Що робити з ієною на цьому тижні?

Оскільки наші очікування від даних по ВВП США в цілому негативні, з урахуванням загальної перекупленості долару та відсутності драйверів для його подальшого росту – ми рекомендуємо шукати точки для продажів долару США на валютному ринку. Схожої думки дотримуються експерти Brandywine Global Investment Management LLC. (інвестиційний фонд з $ 72 млрд активами під управлінням), які прогнозують кінець ралі курсу долара.   

Продавати долар можна проти євро. В такому випадку купуємо пару EURUSD від поточних цін зі стопами нижче 1,11 та профітами вище 1,1320. Також перспективною виглядає угода по продажам долару проти японської ієни. В такому випадку продаємо пару USDJPY від поточних цін зі стопами вище 110,10 та профітами біля 108,20. Ну і не забуваємо про продажі пари USDCAD. Поточні ціни просто ідеальні для цього. Нагадаємо при продажах пари біля 1,3500, стопи ставимо вище 1,3550, а профіти можна розмістити біля 1,3310..   

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват

  

  

Більше на цю тему: 

02.04.2019 Перемога Зеленського: що робити з гривнею?

21.03.2019 Березень, гривня, вибори                                                    

05.02.2019 Вибори і гривня

 

Також читайте:

30.01.2019  Visa/MastarCard: cкасовані ліміти на поповнення банківською картою     

24.01.2019  Продовжуємо збільшувати об’єми нарахованих бонусів