Открыть счет
11 06 17:30

Фунтові справи: відставка Мей, глухий кут Брекзиту та слабкі дані

 

 

 

 

 

 

Що там з фунтом?

Минуло більше місяця з часу нашого останнього огляду по фунту. Підводячи підсумки травня, відмітимо, що місяць видався вкрай невдалим для британської валюти.

Ми не будемо перераховувати всі невдачі фунта, а згадаємо лише ключові події. Тереза Мей зі сльозами на очах оголосила про свою відставку. Причина – неспроможність залагодити питання з Брекзитом та знайти спільну мову з Парламентом. Втім, виконувати свої обов’язки вона буде аж до липня місяця. Тим часом на її пост вже претендує півтора десятка осіб. Найбільш імовірний кандидат – Борис Джонсон. У будь якому випадку, політична невизначеність аж ніяк не сприяє оптимізму та покупкам фунта. 

Брекзит в таких умовах, звичайно, поставлений на паузу. Відповідно з цього фронту очікувати на позитив фунту в найближчому майбутньому теж не варто.

Макроекономічна статистика по Великобританії останнім часом не тішить. Буквально вчора були опубліковані вкрай приголомшуючі дані по ВВП та промисловому виробництву в Великобританії. ВВП в квітні знизився на 0,4% (прогноз -0,1%), а промислове виробництво так взагалі впало одразу на 2,7% (аналітики очікували зниження на 1%).

Таким чином, падіння фунта з 1,3150 нижче 1,2700 можна вважати цілком закономірним.
 

 Купляйте сьогодні долар США по 24,90 грн/$

 

Статистика по ринку праці Великобританії

Сьогодні на нас очікує блок даних по ринку праці Великобританії. Після вчорашніх провальних даних очікувати на позитив немає жодних підстав. Відповідно фунт перебуває у небезпеці і виглядає виключно вразливим. Два дні поспіль слабких даних на загальному негативному фундаментальному фоні можуть стати остаточним вироком британській валюті. В такому випадку мінімальна ціль його зниження – відмітка 1,25.

 

Що робити з фунтом?

Поточні настрої щодо фунта на валютному ринку виключно негативні. Відповідно будь-яке зростання фунта використовуємо для його продажів. Якщо дані вийдуть гірші за прогнози (найбільш вірогідний на нашу думку варіант), на фунт чекатиме черговий раунд розпродажів. Відповідно можна сміливо відкривати позицію по ходу низхідного руху. Мова, звичайно, йдеться про продажі пари GBPUSD. Профіти можна розмістити біля 1,25. Стопи ставимо вище 1,2770.   

Якщо ж дані вийдуть кращі за прогнозні і пара GBPUSD зможе вирости, використовуємо це для продажів дорожче. В такому випадку оптимальною точкою для входу є зона 1,2720-1,2740. Стопи вище 1,2770, профіти біля 1,26 (консервативно) або 1,25 (оптимістично). 

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват

  

  

Більше на цю тему: 

02.04.2019 Перемога Зеленського: що робити з гривнею?

21.03.2019 Березень, гривня, вибори                                                    

05.02.2019 Вибори і гривня

 

Також читайте:

30.01.2019  Visa/MastarCard: cкасовані ліміти на поповнення банківською картою     

24.01.2019  Продовжуємо збільшувати об’єми нарахованих бонусів