Открыть счет
11 06 18:04

Гривня в червні: альтернатив продажам немає

 

 

 

 

 

 

Підсумки травня та аналіз доцільності наших минулих рекомендацій

Якщо аналізувати екстремальні значення курсу гривні проти долара в травні, то можна сказати, що національна валюта втратила 4-5%. Відповідно наша рекомендація – покупка від 26,30-26,40 з фіксацією за профітом біля 27,30 відпрацювала майже ідеально. Тиск на гривню в травні був пов’язаний з політичною та економічною невизначеністю в Україні, значними виплатами по зовнішньому боргу, сезонними факторами, активізацією торгових війн, а також вербальними інтервенціями щодо можливого дефолту в Україні. Тобто причин для зниження вистачало і все, що відбувалось було логічним і передбачуваним. Спробуємо спрогнозувати найближче майбутнє гривні – її динаміку в червні.

 

 

 Купляйте сьогодні долар США по 24,90 грн/$

 

Фундаментальний фон в червні

За великим рахунком, перелік факторів, що здійснюють негативний вплив на гривню в червні аж ніяк не зменшиться, радше навпаки збільшуватиметься. Відповідно тиск на гривню лише посилиться. Проаналізуємо зовнішні та внутрішні фактори. 

 

На зовнішньому фоні маємо ескалацію торгових війн, яка може дотягнутись і до Європи. Оскільки економіка України переважно є сировинною, даний фактор є вкрай негативним, оскільки зменшує ціни на світових товарних ринках и таким чином зменшує доходи експортерів, створюючи таким чином дефіцит валюти на ринку України. 

Зустріч лідерів США та Китаю запланована лише на кінець червня, тож до цього часу не варто очікувати на будь-який позитив в плані деескалації торгових війн. 

Позачергові вибору в Верховну Раду є ключовим внутрішнім фактором невизначеності. Зважаючи на сумнівну законність Указу Президента про позачергові вибори, ситуація стає ще більш неясною та заплутаною. Ну а 50% голосів за віртуальну «Слугу народу», в якій на час проведення опитувань взагалі не було членів виглядає вкрай загрозливо з позиції того, хто ж врешті решт буде контролювати законодавчу гілку влади. 

Маємо вже перші підсумки цього – місія МВФ покинула Україну, поставивши на паузу програму співробітництва з Україною. Нагадаємо, що це відбувається в період пікових платежів за державним боргом, а також в період, коли Україна має торговий дисбаланс – аграрії ще не генерують експортних доходів, а радше навпаки витрачають валюту на закупівлю добрив, палива тощо. При цьому «Нафтогаз» активною поповнює сховища газу, готуючись до опалювального сезону, що спричиняє виникнення додаткового попиту на валютному ринку України на долари.

 

Що робити з гривнею?

Зважаючи на домінування негативних фундаментальних факторів, ми не бачимо жодних підстав для укріплення гривні, тож цього місяця також рекомендуємо шукати можливості для її продажів. Нагадаємо, минулого місяця дана стратегія дала дуже непоганий результат.

Торговий план наступний: покупаємо пару USDUAH від поточних з додаванням в районі 26,30-26,40. Стопи розміщуємо нижче 26,00. Хоча за великим рахунком краще закривати позицію вручну за фактом реального фундаментального позитиву для гривні. Що стосується профітів, то ми вважаємо, що досягнення відміток 28,00-258,20 є цілком реальним в червні місяці. При цьому можна частину позицій закривати біля супротиву 27,20, якщо планується активний трейдинг. 

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват

  

  

Більше на цю тему: 

02.04.2019 Перемога Зеленського: що робити з гривнею?

21.03.2019 Березень, гривня, вибори                                                    

05.02.2019 Вибори і гривня

 

Також читайте:

30.01.2019  Visa/MastarCard: cкасовані ліміти на поповнення банківською картою     

24.01.2019  Продовжуємо збільшувати об’єми нарахованих бонусів