Открыть счет
03 09 16:54

Надважливий тиждень для британського фунта

 

 03 ВЕРЕСНЯ 2019 р., КИЇВ

 

 

 

 

Блокування Парламенту Великобританії : причини та наслідки

На цьому тижні на фунт очікують дуже серйозні випробування. Ймовірність сильних направлених рухів максимальна, як і значних викидів волатильності.

Причина – блокування Парламенту ініційоване прем’єр-міністром Борисом Джонсоном. Нагадаємо, на минулому тижні Джонсон звернувся до Королеви з проханням призупинити діяльність Парламенту на 5 тижнів. Ціль даного маневру очевидна – не дати Парламенту можливості заблокувати його базовий варіант Брекзиту «будь-якою ціною».

В принципі таки дії у виконання екстравагантного Джонсона не можна назвати чимось зовсім вже неочікуваним. Але є одне «але». Королева дала на це згоду (!).

Тобто Королева, що не була обрана народом з подачі прем’єра, що також не був обраний народом, заблокувала єдиний 100% орган, вибраний народом. Та ще й у такий відповідальний для всієї Британії момент. За великим рахунком, це нечуване і вкрай недемократичне. А головне, вкрай небезпечно в першу чергу для фунта.

 

Загрози фунту та останній бій опозиції

Блокування Парламенту дає можливість Джонсону реалізувати сценарій «жорсткого» Брекзиту. В такому випадку фунт може втратити ще не одну сотню пунктів.

Оскільки робота законодавчого органу буде призупинена з 12 вересня по 14 жовтня, у опозиції є тиждень на те, щоб зупинити Джонсона (дата виходу Великобританії з ЄС – 31 жовтня). 3 вересня (тобто сьогодні) Парламент повертається з літніх канікул та розпочне свою роботу. Тож починаючи з сьогоднішнього дня події можуть розвиватись дуже швидко і дуже непередбачувано. 

Джонсон вже пообіцяв мільярди фунтів державних витрат на соціальні потреби, якщо парламентарі погодяться не заважити йому в процесі Брекзиту.

 Які можливі сценарії розвитку?

Перший і найбільш очевидний – парламентарі можуть протягом тижня прийняти закон, що забороняє вихід без угоди. Це буде позитивним сигналом для фунта.

Ще один потенційно непоганий варіант для фунта – вотум недовіри уряду. Він знижує ймовірність «жорсткого» Брекзиту.

 

 Менш очевидним з позиції динаміки фунта є варіант дострокових виборів. Деякі аналітики вважають це загрозою для фунта. Втім, ми радше бачимо тут відстрочку апокаліпсису, тож трактуємо це як умовний позитив для британської валюти.

Втім, найбільш імовірним і прикрим для фунта варіантом стане нездатність Парламенту виробити якусь спільну позицію та оформити її у вигляду закону чи результатів голосування. Це розв’яже руки Джонсону і може призвести до «жорсткого» Брекзиту. В такому випадку фунт скоріш за все понесе важкі втрати на валютному ринку.

GBPUSD: торговий план

Невизначеність навколо фунта на цьому тижні буде максимальною. Його динаміка напряму буде залежати від тих новин, що будуть з’являтись. Таким чином, казати заздалегідь, що робити з фунтом було б некоректно. Тому наша рекомендація по торгівлі з фунтом на цьому тижні - діяти за фактом. Тобто реалізація одного з описаних нами вище сценаріїв стане приводом для формування певної позиції по фунту.

Що робити з ним за тих чи інших умов, нами було описано вище. Тож слідкуємо за новинами та діємо на підставі фактів. На цьому тижні не варто намагатись прогнозувати розвиток подій, оскільки в такому випадку трейдинг стане просто грою в рулетку. 

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват