Home / Аналітика світових ринків / Надчутливий долар та дані по роздрібним продажам в США

Надчутливий долар та дані по роздрібним продажам в США

Проблема сильного долара з кожним днем стає все більш очевидною
Проблема сильного долара з кожним днем стає все більш очевидною

Сильний долар – важка ноша для економіки США

Проблема сильного долара з кожним днем стає все більш очевидною та потенційно шкідливою для економіки США. Нагадаємо, що більшість країн, особливо тих, що розвиваються, в якості базового елементу протидії торговим війнам обрали девальвацію. За прикладами далеко ходити не треба – на минулому тижні Китай девальвував юань, який тепер в парі з доларом впевнено закріпився вище 7. А вже на цьому тижні фінансові ринки накрила хвиля паніки після того як аргентинський песо протягом дня втратив 30%. Перелічені нами приклади – це непоодинокі випадки, а частина діючої системи (індійська рупія, російський рубль, мексиканський песо і т.д.). При чому ця система за великим рахунком спрямована проти економіки США, оскільки сильний долар робить експортерів США неконкурентними на міжнародних ринках.

Саме через це ми постійно спостерігаємо за вербальними інтервенціями з боку Трампа, що закликає до зниження долара. І це лише питання часу, коли вербальні інтервенції трансформуються в інтервенції фактичні. 

Що це означатиме для долара? Наведемо приклад останньої інтервенції проти долара з боку ФРС та МінФіну США. У вересні 2000 року США купили 1,5 млрд євро, що призвело до того, що буквально за пару днів курс пари EURUSD виріс на 500 пунктів (!) Або приблизно на 6% (див рис нижче).

курс пари EURUSD виріс на 500 пунктів
курс пари EURUSD виріс на 500 пунктів

Дані по роздрібних продажах в США 

В четвер будуть опубліковані дані по роздрібним продажам в США. Дані відносяться до важливих для оцінки поточного стану економіки США. Але цього разу їх важливість різко підвищується. Справа в тому, що після останнього засідання Комітету по операціях на відкритому ринку (FOMC) ФРС та зниження ставки, головне питання, що хвилює ринки – чи буде ставку знижено знову. Відповідь на нього напряму залежить від економічних даних по США. Оскільки наступне засідання FOMC вже в вересні, очевидно, що кожні дані зараз будуть розглядатись ринками «під мікроскопом». 

Наші очікування від даних в цілому негативні. Справа в тому, що даний показник ланцюговий, тобто його приріст розраховується відносно попереднього періоду, а не відносно певного базисного періоду. Відповідно для його динаміки характерні коливання навколо нульової лінії. Два останні періоди поспіль темпи були позитивні. Тож ймовірність того, що цього разу вони вийдуть близькі до нуля або взагалі нижче нуля досить значна.  

Що робити з доларом?

Ми оцінюємо поточні умови навколо долара як сприятливі для його продажів. Враховуючи наші очікування слабких даних по роздрібним продажам в США, ми рекомендуємо продавати його просто зараз. Робити це можна проти японської ієни, євро або британського фунта.

Параметри угоди для пари USDJPY наступні. Точка входу в продажі 106,60. Стопи вище 107. Профіти – 105,60.

Параметри угоди для пари EURUSD. Покупка від 1,1140. Стопи нижче 1,11, Профіти – 1,1220.

Параметри угоди для пари GBPUSD. Покупка від 1,2060. Стопи нижче 1,20, Профіти – 1,2220


Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …