Home / Аналітика світових ринків / Надважливий тиждень для британського фунта

Надважливий тиждень для британського фунта

На цьому тижні на фунт очікують дуже серйозні випробування
На цьому тижні на фунт очікують дуже серйозні випробування

Блокування Парламенту Великобританії : причини та наслідки

На цьому тижні на фунт очікують дуже серйозні випробування. Ймовірність сильних направлених рухів максимальна, як і значних викидів волатильності.

Причина – блокування Парламенту ініційоване прем’єр-міністром Борисом Джонсоном. Нагадаємо, на минулому тижні Джонсон звернувся до Королеви з проханням призупинити діяльність Парламенту на 5 тижнів. Ціль даного маневру очевидна – не дати Парламенту можливості заблокувати його базовий варіант Брекзиту «будь-якою ціною».

В принципі таки дії у виконання екстравагантного Джонсона не можна назвати чимось зовсім вже неочікуваним. Але є одне «але». Королева дала на це згоду (!).

Тобто Королева, що не була обрана народом з подачі прем’єра, що також не був обраний народом, заблокувала єдиний 100% орган, вибраний народом. Та ще й у такий відповідальний для всієї Британії момент. За великим рахунком, це нечуване і вкрай недемократичне. А головне, вкрай небезпечно в першу чергу для фунта.

Загрози фунту та останній бій опозиції

Блокування Парламенту дає можливість Джонсону реалізувати сценарій «жорсткого» Брекзиту. В такому випадку фунт може втратити ще не одну сотню пунктів.

Оскільки робота законодавчого органу буде призупинена з 12 вересня по 14 жовтня, у опозиції є тиждень на те, щоб зупинити Джонсона (дата виходу Великобританії з ЄС – 31 жовтня). 3 вересня (тобто сьогодні) Парламент повертається з літніх канікул та розпочне свою роботу. Тож починаючи з сьогоднішнього дня події можуть розвиватись дуже швидко і дуже непередбачувано. 

Джонсон вже пообіцяв мільярди фунтів державних витрат на соціальні потреби, якщо парламентарі погодяться не заважити йому в процесі Брекзиту.

 Які можливі сценарії розвитку?

Перший і найбільш очевидний – парламентарі можуть протягом тижня прийняти закон, що забороняє вихід без угоди. Це буде позитивним сигналом для фунта.

Ще один потенційно непоганий варіант для фунта – вотум недовіри уряду. Він знижує ймовірність «жорсткого» Брекзиту.

 Менш очевидним з позиції динаміки фунта є варіант дострокових виборів. Деякі аналітики вважають це загрозою для фунта. Втім, ми радше бачимо тут відстрочку апокаліпсису, тож трактуємо це як умовний позитив для британської валюти.

Втім, найбільш імовірним і прикрим для фунта варіантом стане нездатність Парламенту виробити якусь спільну позицію та оформити її у вигляду закону чи результатів голосування. Це розв’яже руки Джонсону і може призвести до «жорсткого» Брекзиту. В такому випадку фунт скоріш за все понесе важкі втрати на валютному ринку.

GBPUSD: торговий план

Невизначеність навколо фунта на цьому тижні буде максимальною. Його динаміка напряму буде залежати від тих новин, що будуть з’являтись. Таким чином, казати заздалегідь, що робити з фунтом було б некоректно. Тому наша рекомендація по торгівлі з фунтом на цьому тижні – діяти за фактом. Тобто реалізація одного з описаних нами вище сценаріїв стане приводом для формування певної позиції по фунту.

Що робити з ним за тих чи інших умов, нами було описано вище. Тож слідкуємо за новинами та діємо на підставі фактів. На цьому тижні не варто намагатись прогнозувати розвиток подій, оскільки в такому випадку трейдинг стане просто грою в рулетку. 

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …