Home / Аналітичні огляди гривні / Економічна криза неминуча, як і подальше падіння гривні

Економічна криза неминуча, як і подальше падіння гривні

Карантин, анонсовані перспективи тотального обмеження та неминуча економічна криза в Україні – про це та інше в сьогоднішньому огляді.

Економічна криза: графік курсу гривні березень 2020

Карантин в Україні і реакція гривні

Україна перейшла в режим карантину. Для економіки будь-якої країни, починаючи з Китаю і закінчуючи США – це дуже погана новина. В таких умовах порушується основа функціонування економічного механізму, що неминуче призведе до втрат в кращому випадку і повноцінної економічної кризи в гіршому. На жаль, Україна перебуває в групі ризику, тобто її шанси на несприятливий розвиток подій значно більші, ніж у тих же Штатів чи Китаю. Тож треба готуватись до найгіршого і долар по 28 – це ще далеко не пік.

Світова економіка впевнено рухається в бік рецесії

Пандемія поки що продовжує безконтрольно розвиватись. Європа, а в кінці тижня і США стали повноцінними епіцентрами епідемії. Наслідки цього – наймасштабніше закриття заводів і фабрик в Європі та США з часів Другої світової війни (!). Тобто ситуація не лише виглядає поганою, вона такою є за своєю суттю.

Уряди країн та Центробанки на цьому тлі оголосили безпрецедентні кроки по підтримці економіки. ЄЦБ розширив програму кількісного пом’якшення маже до $1 трлн, ФРС знизили ставку до 0% та планують трильйонні ін’єкції на всіх фронтах, включаючи програми викупу активів, операції РЕПО та пряму допомогу економіці. Банк Англії знизив ставку майже до 0% і теж оголосив про програму викупу активів обсягом в $750 млрд. Бо потенційний масштаб проблем вже окреслив Китай – падіння роздрібних продажів на 20%, а промислового виробництва на 13%.

Що робить уряд, коли в Україні економічна криза та які перспективи гривні?

Ситуація в Україні викликає відверте занепокоєння. Поточна форма її економіки не витримає значного тиску, що посилюється з кожним днем (див динаміку усереднених цін на світових товарних ринках на рис нижче). Кожен день карантину – це десятки мільйонів гривень недоотриманих плажетів у бюджет, це недоотримані доходи власників бізнесу як малого, так і великого, це змушені відпустки у населення, а отже знову ж таки недоотримані доходи, підсумком чого буде радикальне зниження попиту на продукцію, а також зменшення виробництва продукції, товарів та послуг. А все це є запорукою економічної кризи.

Економічна криза: середні ціни на світових товарних ринках

Анонсоване нещодавно міністром МВС тотальне/жорстке обмеження пересування громадян – це додатковий тягар на кульгаву економіку держави.

Останні 20 років ВСІ економічні кризи вирішувались в Україні однаково – девальвацією національної валюти. З 4,5 до 8, з 8 до 30 і з 24 до ?…

Поки що невідомо до якої відмітки, але навряд чи все запиниться на 28 гривнях за долар. На нашу думку, 30 – це цифра, яку можна сприймати як «відбулися легким переляком». Тож наш прогноз залишається песимістичним для гривні – ми очікуємо на її подальше зниження.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …