Home / Аналітика світових ринків / Непростий тиждень для британського фунта: розповідаємо як заробити

Непростий тиждень для британського фунта: розповідаємо як заробити

Минулий тиждень був за великим рахунком провальним для британського фунта. Все було проти нього, починаючи від слабких даних по ВВП і промисловому виробництву, закінчуючи відсутністю прогресу в перемовинах з ЄС. На цьому тижні майже щодня на фунт очікують додаткові випробування у вигляді макроекономічної статистики. Імовірність позитивних новин вкрай низька, а ось негатив майже забезпечений. Про все це та торговий план для фунта в сьогоднішньому огляді.

Непростий тиждень для британського фунта

Про слабкі дані минулого тижня та Брекзит

На минулому тижні були опубліковані дані з ВВП та промислового виробництва Великобританії. Дані вийшли виключно негативні. Промислове виробництво у Великобританії продемонструвало найбільше падіння з часів великого краху 2008 року (див рис нижче). ВВП країни в березні впав майже на 6% – найбільше скорочення з початку спостережень в 1997 році.

Промислове виробництво у Великобританії продемонструвало найбільше падіння з часів великого краху 2008 року


І це були далеко не всі біди фунта. Новини з процесу перемовин між Великобританією та ЄС щодо торгової угоди поступали вкрай негативні. Почнемо з того, що британський уряд вкотре відмовився продовжити дедлайн переговорного процесу. Що стосується прогресу перемовин, то Мішель Барньє (сторона ЄС в перемовинах) заявив, що позиції обох сторін вкрай розходяться. На що прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пригрозив залишити п, якщо не буде досягнутий достатній прогрес. Тобто ситуація максимально несприятлива для фунта.

Про макроекономічну статистику на цьому тижні

Поточний тиждень буде виключно насиченим на важливу макроекономічну статистику по Великобританії (див рис нижче). Причому, починаючи з вівторка до п’яниці не буде жодного дня перерви. Діапазон даних надзвичайно широкий, починаючи від стану ринку праці, закінчуючи роздрібними продажами та інфляційними даними. Оскільки дані переважно за квітень (місяць повного локдауну) очікувати на бодай якійсь позитив не варто.

Про макроекономічну статистику на цьому тижні

Таким чином фунт перебуватиме під перманентним негативним тиском весь тиждень. 

Торговий план по роботі з GBPUSD

Виходячи з усього сказаного вище, ми пропонуємо продавати пару GBPUSD на цьому тижні, починаючи з сьогоднішнього дня. Після того, як пара на минулому тижні закріпилась нижче 1,2250, перед нею відкрився значний потенціал для подальшого зниження аж до 1,15. Тож продажі виглядають виключно перспективними, як і поточні ціни. Тож продаємо просто зараз зі стопами вище 1,23. При цьому мінімальні профіти розміщуємо біля 1,20, але варто набратись терпіння та почекати до кінця тижня.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …