Home / Аналітика світових ринків / Невизначеність як привід для діапазонної торгівлі: аналізуємо пару EURUSD

Невизначеність як привід для діапазонної торгівлі: аналізуємо пару EURUSD

Пара EURUSD останнім часом доволі чітко окреслила межі діапазону коливань: 1,08-1,10 +/-. Така поведінка пари узгоджується з поточною невизначеною фундаментальною картиною. З одного боку економіки Єврозони поступово виходять із локдаунів, а з іншого економічні дані вкрай негативні, Франція та Німеччина погоджуються на план в 500 млрд євро допомоги, але інші країни ЄС виступають проти. В таких умовах продаж від верхньої межі діапазону та покупка від нижньої його межі вбачаються нам оптимальною тактикою торгівлі. Про це та про торговий план по роботі з парою EURUSD на цьому тижні читайте в сьогоднішньому огляді.

Про долю європейського фонду допомоги

Доля європейського фонду допомоги в розмірі 500 млрд євро після вихідних перейшла до категорії невизначених. Нагадаємо, що на минулому тижні лідери Німеччини та Франції погодились створити фонд допомоги європейським країнам, постраждалим від пандемії. 

Здавалося б новина виключно позитивна і варто купувати євро. Але не все так безхмарно. В ЄС є цілий ряд супротивників ідеї роздавати гроші направо і наліво, особливо тим, хто займається витратами вкрай безладно і неконтрольовано (камінь в город Італії). 

Австрія, Данія, Нідерланди і Швеція запропонували альтернативний план відновлення економіки після коронавірусу. Якщо в загальних рисах, то концепт простий: гроші давати не просто так, а в формі позики на максимально вигідних умовах, але з жорстким терміном повернення (через два роки) і цільовим використанням коштів.

Тож в підсумку маємо два плани і відсутність консенсусу. А отже невизначеність. 

Про останні економічні дані та долар

Економіка Єврозони дуже постраждали від пандемії. На сьогоднішній день всі найбільші економіки ЄС офіційно перебувають в стані рецесії (до Франції та Італії нещодавно приєдналась Німеччина).

Втім поступове зняття карантину дає надію на краще. Про це, зокрема, свідчать останні дані з Німеччини: незважаючи на рецесію в економіці рівень впевненості бізнесу в травні вийшов на досить високих відмітках (Індекс очікувань IFO в травні склав 80.1 при прогнозі 75.0).

Не варто забувати, що важливою складовою динаміки пари EURUSD є поведінка долару США. А вона зараз вкрай нестабільна. Наприклад, минулий тиждень розпочався з розпродажів долару, але закінчився його активним зростанням. Поточний тиждень в цьому плані дуже нагадує попередній. Тож маємо чергову невизначеність. Але той факт, що долар підійшов до важливого рівня підтримки (див рис нижче) одночасно з досягненням EURUSD верхньої межі діапазону є додатковим фактором на користь того, що вийти за межі діапазону парі буде нелегко.

Торговий план по роботі з EURUSD

Виходячи з усього сказаного вище, в умовах підвищеної невизначеності, ми пропонуємо працювати з парою EURUSD в рамках діапазонної торгівлі, не надаючи переваги ані покупкам, ані продажам, а приймати рішення за фактом наближення до верхньої (нижньої) межі діапазону. Тобто продаємо біля 1,10 зі стопами вище 1,1050 і профітами біля 1,09, якщо пара продовжить зростати. Або купуємо біля 1,08 зі стопами нижче 1,0750 і профітом біля 1,09, якщо пара вирішить протестувати нижню межу діапазону.


Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …