Открыть счет
12 08 15:28

Ескалація торгових війн та падіння сировинних ринків як привід для продажів гривні на цьому тижні

 

 КИЇВ, 12 СЕРПНЯ 2019 р.

 

 

 

 

Ескалація торгових війн між США та Китаєм

На минулому тижні ми мали можливість спостерігати перехід торгової війни між США та Китаєм на якісно новий рівень. Мається на увазі ескалація конфлікту з боку США (з вересня США планують ввести додаткові 10% на тарифи на товари з Китаю загальною сумою в 300 млрд). Відповідь Китаю не змусила себе чекати. Вже в минулий понеділок стало відомо про заборону імпорту аграрної продукції з США, а також девальвовано юань (див рис нижче).

Це, мабуть, найбільш агресивна та болюча для США відповідь з боку Китаю протягом всієї торгової війни. Цілком логічно, що інвестори знову налякані та стурбовані потенційним гальмуванням світової економіки (за прикладами далеко ходити не треба ВВП Великобританії на минулому тижні вийшло у від’ємній зоні вперше з 2012 року). Логічною реакцією сировинних ринків на це стало падіння цін на основні товари (див динаміку Bloomberg Commodity Index на рис нижче).

 

 

Що це означає для гривні? 

Можна довго говорити про підтримку гривні заробітчанами, про керрі-трейд та високу доходність гривні, про підвищений попит на державний борг з боку іноземців, але суть економіки України від цього не міняється. Вона була і залишається тотально залежною від кон’юнктури світових сировинних ринків, оскільки основні статті експорту України – продукція АПК, сировина та матеріали (див рис нижче). Відповідно ескалація торгових війн та різке падіння цін на сировинних ринках – це негативний для гривні сигнал. 

 

 

Що робити з гривнею на цьому тижні?

На цьому тижні ми пропонуємо триматись нашої генеральної серпневої лінії, яку ми озвучили в огляді на початку місяця: будь яке зростання гривні – привід для її продажів. Події тижня, що минув, лише актуалізували цю рекомендацію.

Тож наша торговий план по роботі з гривнею на цьому тижні – продавати її проти долара США. Параметри угоди без змін: покупка від 25,00-25,20 зі стопами нижче 24,50 та мінімальними профітами біля 26,20.

 

 

 


 

Огляд підготовлений
аналітичним відділом компанії ФорексПриват  

 

 

Також читайте:

27.06.2019  Дані по ВВП США: розповідаємо як заробити     

21.12.2018  Що чекає на гривню в 2019 році: загрози, можливості та перспективи