Home / Аналітика світових ринків / Операції ФРС на ринку РЕПО тиснуть на долар, розповідаємо як заробити

Операції ФРС на ринку РЕПО тиснуть на долар, розповідаємо як заробити

Знецінення долара

Осіння криза на ринку РЕПО США та її наслідки

Починаючи з жовтня 2019 року долар на валютному ринку перебуває під тиском продавців. І справа тут не в імпічменту Трампу чи поганих макроекономічних показниках по США. Ситуація насправді більш тривіальна з точки зори економічних законів. Збільшення пропозиції доларів цілком логічне спричиняє його знецінення (див рис вище).

Чому ж збільшується пропозиція доларів? В кінці вересня на грошовому ринку США виникла кризова ситуація – ліквідність різко знизилась і з метою недопущення подальшого розвитку проблеми ФРС змушена була втрутитись у формі операцій на ринку РЕПО.

Фактично мова йдеться про черговий раунд кількісного пом’якшення, тобто ін’єкції доларів на грошовий ринок. В результаті баланс ФРС різко збільшився, як і пропозиція доларів на ринку. Сотні мільярдів доларів, що було залучено до фінансової системи США протягом лічених місяців (див рис нижче).

Чого очікувати від долару в січні

Федеральний Резервний Банк Нью-Йорку, що в основному займається ін’єкцією доларів на ринку РЕПО США в грудні оприлюднив плани на найближчий місяць щодо обсягів операцій. Вони вражають. Мова йдеться про $500 млрд. Щоб зрозуміти, наскільки це багато, відзначимо, що весь баланс ФРС в грудні був приблизно 4 трлн, тобто його планують протягом місяця збільшити більш ніж на 10%. Це нечувано, особливо якщо зважити на те, що відкритої економічної кризи наразі в країні немає.

За таких умов подальший тиск на долар виглядає неминучим. Якщо помножити цю суто економічну ситуацію на різку ескалацію конфлікту між США та Іраном після вбивства Штатами генерала Сулеймані, ми не бачимо іншого розвитку подій для долара, окрім зниження.

Як заробити на спекуляціях з доларом?

Отже наша позиція по долару виключна ведмежа. Найкращим кандидатом на покупки проти долару, на наш погляд, є японська ієна. Нагадаємо, вона вважається активом-сховищем, тобто у випадку невизначеності та паніки інвестори схильні «ховатись» в ієні. Оскільки ситуація на Середньому Сході виключно вибухова, особливо після сьогоднішньої ракетної атаки Ірану на військові бази США в Іраку, саме покупки японської ієни проти долару США виглядають абсолютно безпечною і безпрограшною угодою.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …