Home / Аналітичні огляди гривні / Оптимізм передчасний, як і укріплення гривні

Оптимізм передчасний, як і укріплення гривні

Цей тиждень можна сміливо назвати тижнем оптимізму на фінансових ринках: фондові ринки зростають, як і валюти країн, що розвиваються. Але факти говорять про зворотне: проблеми світової економіки ще тільки починаються, тож укріплення гривні є передчасним.

Про оптимізм на фінансових ринках

В періоди кризи фінансові ринки поводять себе досить передбачуване: коли ринкам стає страшно, фондові ринки знижуються, падають товарні ринки і знижуються валюти країн, що розвиваються. Але коли на ринках заявляються оптимістичні настрої, тенденції стають протилежними. На цьому тижні ми як раз і спостерігаємо ефекти зростання оптимістичних настроїв серед інвесторів (див динаміку фонового ринку США для прикладу).

Підстави для оптимізму: ілюзія, що пандемія вщухає і найгірше вже позаду.

Про поточні реалії 

На жаль, факти не дають підстав для оптимізму. Лише за тиждень кількість випадків захворювання на коронавірус в США зросла вдвічі з 200К до 450+К. Економіка Штатів в локдауні, тож варто очікувати на максимальне падіння ВВП США у другому кварталі за всю історію (за оцінками JP Morgan на 40%). А це перша економіка в світі.

На цьому тижні Японія проголосила надзвичайний стан в 7 префектурах , включаючи Токіо, що в підсумку вплине на 50% економіки країни і потенційно знизить її ВВП у другому кварталі на 20%. А Японія, нагадаємо, це третя за величиною економіка в світі.

Даний перелік можна продовжувати досить довго. Але всі ці факти свідчать про одне: ситуація в світовій економіці критична і тенденція поки що до погіршення стану.

Тож оптимізм за великим рахунком безпідставний. Ринки видають бажане за дійсне.

Ситуація в Україні та перспективи гривні

Українська гривня на цьому тижні отримала свою частку від пирогу оптимізму, укріпившись до 27. Але це явище виключно тимчасове. І справа навіть не в епідеміологічній ситуації в Україні, не в локдауні її економіки, не в інших внутрішніх проблемах країни чи перспективах співробітництва з МВФ, а в зовнішній ситуації. Як тільки світові ринки повернуться до реальності (дуже скоро), тиск на гривню посилиться (бо під тиском будуть всі валюти країн, що розвиваються). Тож наша позиція залишається незмінною: найближчі місяці гривні не світить нічого позитивного. Тому будь-яке укріплення гривні (наприклад зниження пари USDUAH в район 27) – це привід для купувля долара. Цілі по парі USDUAH без змін: 30 гривен за долар – це оптимістичний сценарій. 35 або навіть 40 за долар США – більш реалістичний за поточних негативних умов. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …