Home / Аналітичні огляди гривні / Перемога Зеленського: що робити з гривнею?

Перемога Зеленського: що робити з гривнею?

Перемога Зеленського: що робити з гривнею

Підсумки першого туру виборів Президента України

Поки що офіційних підсумків не оголошено, втім все більш ніж очевидно: за результатами підрахунку 95 % протоколів, до другого туру виходять Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Це був найбільш імовірний варіант, тому можна було б вважати цей підсумок таким, що вже врахований в ціні гривні. При чому відсутність заворушень та інших форс-мажорів під час волевиявлення взагалі можна вважати позитивом для гривні.

Тим не менш підсумкові результати здаються нам загрозливими для гривні. Лідером президентських перегонів став Володимир Зеленський. Його підтримують більше 30% українців, які проголосували. На другому місці діючий Президент Петро Порошенко з результатом в 16%. Третє місце – Юлія Тимошенко, за яку віддали свої голоси приблизно 13% виборців.

Другий тур і реакція гривні

В минулому огляді ми відзначали, що бачимо єдиний умовно позитивний для гривні сценарій, за яким перемогу в другому турі здобуде діючий Президент. Мотивація – збереження існуючого статус-кво в економіці та політиці.

Тим не менш підсумки першого туру засвідчили, що наразі більш імовірним є обрання Президентом саме Зеленського. Проблема даного вибору, на наш погляд, в тому, що в усіх сферах (економіка, політика, зовнішні відносини тощо) різке зросте рівень невизначеності. Ще одним негативом є фактична відсутність політичної сили, яка б стояла за Зеленським, а це ставить під сумнів його можливість провадити будь які реформи в принципі. Взагалі перераховувати недоліки даного вибору українців можна дуже довго, починаючи від відсутності досвіду та команди, закінчуючи сумнівами щодо його компетентності як такої (людина все життя займалась гумористичними шоу, що дуже обмежує спектр її світогляду, на користь чого вказували нечисленні коментарі Зеленського з тих чи інших економічних питань).

Що робити з гривнею?

Незважаючи на укріплення гривні в перший день після першого туру (див рис вище), ми вкрай песимістично налаштовані щодо її майбутнього.

Перемога Зеленського в другому турі для нас однозначно привід для відкриття коротких позицій в гривні. Якщо говорити про пару USDUAH, то мінімальна ціль її зростання в такому випадку – це рівень супротиву 28,30. Але і відмітка в 30 нас абсолютно не здивує.

Тим не менш, поки супротив 27,30 тримається паніку можна відкласти, тим більше, що діюча влада має прикласти подвійних зусиль для утримання гривні до другого туру.

Таким чином, до другого туру шанси гривні утриматись нижче 27,30 існують і вони досить непогані. Але після голосування у випадку перемоги Зеленського залишатись в покупках гривні може виявитись дуже болісним та збитковим.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …