Home / Аналітика світових ринків / Підсумки засідання ЄЦБ і торговий план по євро?

Підсумки засідання ЄЦБ і торговий план по євро?

Непевний ЄЦБ та проблемний долар
Непевний ЄЦБ та проблемний долар

Євро напередодні засідання ЄЦБ

З часу минулого нашого огляду по євро минуло вже досить багато часу, але радикально ситуація навколо єдиної європейської валюти не змінилась. На користь цього зокрема говорить і той факт, що пара EURUSD продовжує коливатись в діапазоні 1,11-1,14. Зважаючи на сезонний фактор (літо зазвичай – період спокійної торгівлі в рамках флету), є підстави очікувати збереження даного діапазону.

Втім вже завтра ситуація може змінитись – мається на увазі оголошення підсумків засідання ЄЦБ. Але ймовірність цього, на наш погляд, досить незначна. Нижче ми пояснимо, чому..

Непевний ЄЦБ та проблемний долар 

Типове питання напередодні будь-якого засідання ЄЦБ – це чи варто очікувати на сюрпризи. Якщо мова йдеться про фактичні дії (наприклад, зміна ставки та інших параметрів монетарної політики), то наша відповідь однозначна – ні. Але це не означає, що сюрпризів не буде взагалі. Справа в тому, що торгові війні наносять все більш відчутну шкоду світовій економіці, ЄС також потерпає від цього. Економіка Єврозони в принципі зростає дуже повільно, тому будь-яке зниження – це фактично крок до рецесії. Відповідно ЄЦБ може задекларувати готовність до вжиття відповідних монетарних заходів в найближчому майбутньому. Це буде проблемою для євро та може спровокувати його розпродажі.

Тим не менш, ми вважаємо поточні ціни гарною можливістю для покупок. А якщо пара EURUSD навіть піде нижче 1,11, з великою ймовірністю це буде несправжній пробій рівня підтримки. Справа в тому, що долар наразі перебуває дуже високо як для валюту, чий Центробанк вже наступного тижня скоріш за все знизить ставку. Не забуваємо також про загрозу валютних інтервенцій з боку ФРС і МінФіну США та потенційне різке зниження долара. Тобто навіть якщо євро буде відчувати певний негативний тиск, втрати долара цілком його компенсують і призведе до підсумкового зростання пари EURUSD.

Торговий план по роботі з євро

Незважаючи на нашу впевненість в перспективному зростанні пари EURUSD, ми пропонуємо побудувати більш складну торгову стратегію. Будучи відносно недооціненою в парі з доларом, євро є дуже переоціненим в парі EURGBP. Тож ми пропонуємо захеджувати довгу позицію по євро проти долару короткою позицією по євро проти фунта.

Таким чином торговий план має наступний вигляд:

Покупка EURUSD від поточних із додаванням біля 1,1120-1,1130. Стопи виставляємо нижче 1,1080, а профіти – біля 1,1340.

Продаж пари EURGBP від поточних цін з додаванням біля 0,92. Стопи розміщуємо вище 0,93, а профіти – біля 0,85.

Такий план майже гарантує отримання спекулятивного надприбутку. Чого ми і бажаємо наших читачам.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …