Home / Аналітичні огляди гривні / Підводимо підсумки жовтня та говоримо про наше бачення гривні в листопаді

Підводимо підсумки жовтня та говоримо про наше бачення гривні в листопаді

Підсумки жовтня по гривні

 

Підсумки жовтня по гривні

Підсумки жовтня

Підсумки жовтня для гривні в цілому повністю виправдали наші очікування та прогнози. Після спроби штурму підтримки 24 наприкінці вересня, жовтень  гривня провела корегуючись до супротиву 25. Це був наш прогноз-мінімум і він виправдався.

Нагадаємо, укріпленні гривні влітку на початку осені мало переважно стероїдний характер і було викликано активністю нерезидентів на ринку ОВДП з одного боку і різким нарощуванням боргу Урядом з іншого боку (див рис нижче). Іншими факторами, що сприяли укріпленню гривні були рекордні врожаї та зростання експорту аграрної продукції, перекази заробітчан та низькі ціни на газ на світових ринках.

Але жовтень нівелював повністю або частково вплив більшості позитивних для гривні факторів: аграрний сезон закінчився, ціни на газ на світових ринках за останні пару місяців виросли на 20-25%, а Уряд вирішив трохи збавити оберти на ринку ОВДП.

ОВДП України

 

ОВДП України

Гривня в листопаді: чекаємо на подальше зниження

Вище ми вже відзначили, що стимулятори укріплення гривні за великим рахунком свій потенціал вичерпали. Натомість фактори, що традиційно є негативними для гривні, навпаки, набирають оберти.

Перелічимо найбільш значимі серед них. Почнемо з того факту, що НБУ знизив ставку одразу на 1% і з 25 жовтня вона складатиме 15,5%. Це звичайно все одно захмарно високо, але тенденція дій НБУ не на користь гривні. А сам Центробанк озвучує плани до кінці 2012 року довести ставку до рівня 8%. Тобто привабливість гривні як спекулятивного активу знижується, оскільки ризики залишаються незмінними (військовий конфлікт, незрозумілість та непередбачуваність дій нової влади тощо), а доходність при цьому стає меншою.

Негативом для гривні, на наш погляд, залишається нова влада. Її спроби отримати «все і зараз» поки що виглядають скоріше розгойдуванням човна, який і без цього має не дуже добрий баланс. Атака на виробників тютюнових виробів може і є важливим кроком по виведенню економіки з тіні, але обраний владою інструментарій поки що радше нагадує постріл у власну ногу. Закриття виробництв рядом компаній, що входять до топ-10 платників податків, вкрай негативно відобразиться на економіці країни в цілому..

Нагадаємо також про виведення дивідендів ArcelorMittal Кривий Ріг на суму приблизно 11 млрд гривень. Це ті гроші, що могли залишитись в Україні та бути реінвестовані в її економіку, натомість дякуючи владі ці кошти полишать Україну.

Ситуація з Приватбанком продовжує «висіти в повітрі», відповідно відносини с МВФ залишаються на паузі.

Нового договору про транзит російського газу територіє України немає. А це потенційне недоотримання доходів на мільярди доларів.

Таким чином, баланс сил, на наш погляд, впевнено змістився не на користь гривні. Звичайно, ситуація розвивається і динамічно змінюється, але з позиції поточного стану речей ми бачимо єдиний логічний шлях для гривні – знецінення.

Наші очікування та перспективи гривні на цьому тижні

Ми очікуємо на подальше зниження курсу гривні як в листопаді в цілому, так і на цьому тижні зокрема. Якщо пара USDUAH зможе закріпитись вище 25,00-25,20 (а все йде до цього), перед нею відкриється простір для зростання мінімум до 27,20, а в теорії і до 28,20. Не факт, що це відбудеться на цьому тижні чи в листопаді в цілому. Але подальше зниження гривні здається нам неминучим.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …