Home / Аналітичні огляди гривні / Пік пандемії в Україні ще попереду, як і подальше зниження гривні

Пік пандемії в Україні ще попереду, як і подальше зниження гривні

Незважаючи на помітне зростання оптимізму на світових фінансових ринках, поки що він переважно проявляє себе в динаміці фондових ринків. В той час як товарні ринки перебувають в глибокій депресії. Україна ж тільки виходить на пік пандемії, а Кабінет Міністрів публікує невтішні прогнози економічних підсумків року. Тож розраховувати на позитив для гривні немає підстав.

подальше зниження гривні

Епідеміологічна ситуація в Україні погіршується

На тижні, що минає ситуація з захворюванням на коронавірус в Україні різко погіршилась. Щоденна кількість нових випадків досягла 400 і демонструє тенденцію до збільшення (див рис нижче).

Епідеміологічна ситуація в Україні погіршується

В таких умовах розраховувати на вихід з локдауну в найближчому майбутньому не доводиться. А, отже, економічні збитки та їх наслідки зростатимуть.

Прогнози Кабінету Міністрів

Кабінет Міністрів України спробував оцінити масштаби можливих втрат для економіки. Підсумки відверто невтішні. В оновленому макроекономічному прогнозі на 2020 рік відтепер очікують падіння ВВП на 4,8%, а інфляція на кінець року (грудень до грудня) складе 11,6% (раніше 5,6%). Очікується зниження експорту товарів і послуг на 5,5% в порівнянні з 2019 роком (до 59,9 млрд доларів), імпорту – на 10% (до 88,3 млрд доларів). Дефіцит торгового балансу складе 8,3 млрд доларів.

Відзначимо, що дані прогнози насправді можуть виявитись доволі оптимістичним баченням.

Загальний фундаментальний фон навколо гривні та її перспективи

Загальний фундаментальний фон навколо гривні максимально несприятливий для її зростання. Основні фактори, що в 2019 році сприяли її зростанню: попит на ОВДП з боку нерезидентів (падіння попиту на ризикові активи = падіння попиту на ОВДП) та доходи заробітчан (нема роботи, нема доходів), наразі поза грою. 

А ось фактори негативного впливу сильні як ніколи. Достатньо подивитись на стан світових товарних ринків, щоб зрозуміти, чому прогнози Кабінету Міністрів насправді оптимістичні (див рис нижче).

Підсумовуючи, відзначимо, що наша позиція щодо гривні та її майбутнього залишається незмінною: найближчі місяці гривні не світить нічого позитивного. Тому будь-яке укріплення гривні (наприклад зниження пари USDUAH в район 27) – це привід для її продажів. Цілі по парі USDUAH без змін: 30 гривень за долар – це оптимістичний сценарій. 35 або навіть 40 за долар США – більш реалістичний за поточних негативних умов.  

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні


Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …