Home / Аналітика світових ринків / Починаємо готуватись до НФП та продаємо пару EURUSD

Починаємо готуватись до НФП та продаємо пару EURUSD

Пара EURUSD з самого початку тижня перебуває під значним низхідними тиском. І це при тому, що європейські країни починають виходити з локдаунів. Багато в чому цьому сприяв вчорашній ультиматум Німеччини до ЄЦБ, а також слабкі економічні дані. Крім того, долар поки що не сказав свого слова, а до НФП залишились лічені дні. Про все це та інші причини для продажу EURUSD в сьогоднішньому огляді.

Про ультиматум до ЄЦБ та слабкі економічні дані з Єврозони

Про ультиматум до ЄЦБ та слабкі економічні дані з Єврозони

Однією з топових новин дня вчорашнього стала інформація про ультиматум до ЄЦБ з боку Німеччини. Верховний суд Німеччини висунув ЄЦБ тримісячний ультиматум з приводу програми покупки активів. Європейський центральний банк повинен уточнити ключову схему покупки облігацій для підтримки економіки Єврозони, яка має бути «пропорційною» або ж центральний банк Німеччини (Бундесбанк) більше не може брати в ній участь. Потенційно це може призвести до радикального перегляду обсягів QE. З огляду на те, що ситуація в економіці Єврозони вкрай незадовільна, в кінцевому підсумку це може погіршити її проблеми. Загалом, для євро це дуже погана новина.

Нагадаємо, що на минулому тижні були опубліковані дані по ВВП Єврозони в першому кварталі (показник знизився на 3,8%). Індекси ділової активності продовжують демонструвати хто мінімальні відмітки з часів глобальної фінансової кризи, а хто взагалі за всю історію спостережень (див рис нижче).

Індекси ділової активності

Тож в цьому плані євро виглядає виключно вразливим. Сьогодні очікуємо на дані по роздрібним продажам в Єврозоні, які скоріш за все будуть провальними і дадуть черговий привід для продажів євро.

Погані дані з США як привід для покупок долара

Як би парадоксально це не виглядало, але в поточних умовах погані дані із США – це привід не для продажів долара, а для його покупок. Пов’язане це з тим, що в поточних умовах економічної кризи долар виконує роль сховища на валютному ринку, а також користується підвищеним попитом на фінансових ринках в моменти зростання панічних настроїв (це зумовлене активними покупками державних облігацій США для чого іноземним інвесторам потрібні долари).

В п’ятницю буде опублікована статистика по ринку праці США. Дані очікуються не просто погані, а жахливі. Середній прогноз експертів – -20000К. Такого не було ніколи за всю історію спостережень. Тож цілком імовірно інвестори, які значно розслабились останнім часом (див динаміку Індексу Страху на рис нижче), згадають про те, наскільки все реально погано зараз в найбільшій економіці світу. Це призведе до різкого зростання рівня їх занепокоєності і як наслідок спровокує укріплення долару. В тому числі це проявлятиметься в зниженні пари EURUSD (долар буде зростати проти євро).

зростання рівня занепокоєності

Торговий план по роботі з EURUSD

Виходячи з усього сказаного вище, ми пропонуємо активно продавати пару EURUSD на цьому тижні. Мінімальні цілі – 1,0780, але цілком імовірним є ре-тест 1,0650.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …