Home / Аналітика світових ринків / Події на ринку нафти повернули паніку на фінансові ринки

Події на ринку нафти повернули паніку на фінансові ринки

На фінансові ринки цього тижня повернулись страх та паніка. Приводом для цього стало епічне падіння на ринку нафти, коли ціна на травневі ф’ючерси марки WTI сягала відміток -$40 та навіть -$50 за барель. Наслідком стало зростання попиту на долар США на валютному ринку. При цьому канадський долар опинився в групі ризику. Тож продовжуємо купувати пару USDCAD.

Події на ринку нафти

Революція на ринку нафти

В понеділок на ринку нафти сталась натуральна революція. Протягом дня ціни на травневі ф’ючерси нафти марки WTI з датою експірації 20 квітня в середньому знизилась на 300%-400% (а за деякими позиціями навіть на 1000+%), що спровокувало появу від’ємних цін за даними похідними інструментами (див рис нижче).

Революція на ринку нафти

Результатом цього стало різке зниження цін на нафту по всьому спектру нафтового ринку, а головне на фінансових ринках знову запанували страх та паніка.

Проблеми товарних ринків – це проблеми товарних валют

Епічне падіння ринку нафти в понеділок лякає не лише фактом появи від’ємних цін, але і наслідками для всього товарного ринку. Нагадаємо, зростання панічних настроїв призводить не лише до падіння фондових ринків, але і до падіння товарних ринків (див рис нижче).

Канадський та австралійський долари відносять до класу так званих товарних валют на міжнародному валютному ринку. Відповідно проблеми товарних ринків – це проблеми товарних валют.

Проблеми товарних ринків

Для канадського долару ситуація погіршується проблемами на ринку нафти. Різке падіння цін на нафту, що супроводжується одночасним скороченням виробництва нафти (кількість активних нафтових установок в Канаді останнім часом зменшується на десятки відсотків щотижня), в підсумку дуже негативно вливає на торговий баланс і на динаміку курсу національної валюти.

Торговий план для пари USDCAD

Отже, поточні умови з позиції фундаментального аналізу майже ідеальні для зростання пари USDCAD. З одного боку панічні настрої на фінансових ринках традиційно стимулюють зростання попиту на долар США, з іншого, проблеми товарного ринку в цілому та мега проблеми ринку нафти зокрема здійснюють негативний вплив на канадський долар. Що в підсумку формує таке собі комбо в плані покупок пари USDCAD.

Виходячи зі сказаного вище, покупки пари USDCAD здаються нам відмінною та перспективною торговою угодою. Ми рекомендуємо покупки від поточних цін з додаванням біля 1,40 і стопами нижче 1,3850. При цьому профіти можна розміщувати біля 1,45 і навіть вище.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …