Home / Аналітика світових ринків / Про аномальне зростання фунта та торговий план в парі GBPUSD

Про аномальне зростання фунта та торговий план в парі GBPUSD

На минулому тижні фунт в парі з доларом зміг піднятись до нечуваних висот – відмітки 1,40 (максимальний рівень з 2018 року). Про причини цього та про те, чому ми вважаємо це перебором, а також про торгові плани для пари GBPUSD поговоримо в сьогоднішньому огляді.

Про причин зростання пари GBPUSD

Поточний тренд на зростання в фунтових парах розпочався ще по факту укладання торгової угоді між ЄС та Великобританією у зв’язку з Брекзітом. Що стосується драйверів останнього часу, то це в першу чергу різке падіння захворюваності на коронавірус в країні (див рис нижче). Що в свою чергу стало можливим завдяки успішній компанії з вакцинації. На минулому тижні було вакциновано вже більше 17 млн британців, тобто більше чверті населення. Це спричиняє зростання оптимізму щодо майбутнього відновлення економіки.

Додатковим драйвером зростання пари GBPUSD став слабкий долар.

Про фунтовий негатив

Про фунтовий негатив

Незважаючи на впевнене зростання фунта та оптимістичні очікування, загальна картина все одно залишається вкрай несприятливою для подальшого зростання британської валюти. Хаос в зовнішній торгівлі з ЄС призвів до різкого падіння експорту з Британії до свого найбільшого торгового партнера. В підсумку все більше британських підприємств замислюються про переїзд на континент.

Роздрібні продажі у Великобританії, дані за якими були опубліковані минулого тижні, виявились значно гіршими за прогнозни і вийшли глибоко в червоній зоні. На додаток маємо Шотландією з її потенційним виходом з Великобританії. Тобто все дуже не дуже в Королівстві.

До того ж долар завдяки різкому зростанню доходності казначейських облігацій США (див рис нижче) стає все більш привабливим на валютному ринку.

Торговий план по роботі з GBPUSD

Таким чином, ми вважаємо поточне зростання пари GBPUSD аномальним. А, отже, пара в найближчому майбутньому як мінімум має відкоригуватись. Тому план на поточний тиждень наступний: продаємо пару GBPUSD від 1,4020 з додаванням в зоні 1,4100-1,4150 і профітами біля 1,3850.

Check Also

Долар має шанси на зростання: купуємо пару USDCAD

Різке зростання доходності казначейських облігацій США змінює ландшафт фінансових ринків. Для долара, наприклад, це означає …