Home / Аналітичні огляди гривні / Про нелогічність фінансових ринків та укріплення гривні

Про нелогічність фінансових ринків та укріплення гривні

Аналіз минулої оцінки та подій тижня, що минув

Почнемо наш сьогоднішній огляд з аналізу минулих оцінок і прогнозів. В якості базового прогнозу на минулому тижні ми розглядали перехід гривні в діапазон коливань 25,00-26,00 (План А). Але по факту спрацював План Б – гривня залишилась в діапазоні 24,10-25,00.

План Б, на нашу думку, мав спрацювати, якщо апетит до ризику у інвесторів знову виросте на тлі згасання епідемії коронавірусу. І дійсно, рівень жадібності на фінансових ринках, особливо на старті минулого тижня, різко зріс, але епідемія в Китаї продовжила набирати обертів. Тож маємо певний елемент нелогічності у тому, що відбувається. Про це та інше в огляді нижче.

Читайте також:

Що там з коронавірусом та станом інвесторів

Головне, що зараз хвилює фінансові ринку по всьому світу – епідемія коронавірусу. І справа навіть не в кількості смертельних випадків (вже більше 800) чи хворих (більше 40 000), а в тому, що жорсткі карантинні заходи вже починають порушувати функціонування глобальної економіки: деякі компанії поза Китаєм не можуть продовжувати процес виробництва, оскільки не надходять комплектуючі з Китаю, деякі (як Тойота і Хонда) тимчасово закривають свої китайські потужності і різко втрачають в обсягах виробництва, деякі (як Apple) закривають свої магазини в Китаї та втрачають в обсягах реалізації.

Все це призведе до різкого погіршення і без того ослабленої світової економіки.

Реакція інвесторів та гривні

Логічною поведінкою інвесторів на тлі такого роду занепокоєнь має бути зростання рівня страху, яке ми спостерігали на позаминулому тижні. Але на тижні, що минув, поведінка буда зворотною: Індекс Страху знизився майже на 15% (див. рис нижче).

Відповідно ризикові активи користувались попитом, наслідком чого стало укріплення гривні. Інвесторів не зупинило навіть те, що доходність за ОВДП впала нижче 10%.

Нагадаємо про ще один фактор, що останні роки підтримує гривню – заробітчане. За даними НБУ в 2019 році вони «завели» в Україну близько $12 млрд.

Наші очікування від поточного тижня

Наша позиція залишається незмінною. Доки немає ефективної вакцини і епідемія продовжує зростати, гривня є вразливою. Втім з поправкою на нелогічність реакції інвесторів на фінансових ринках, на цьому тижні ми поміняємо План А та План Б місцями. Тобто базовий сценарій тепер, на нашу думку, це коливання пари USDUAH в діапазоні 24,10-25,00 (План А). Планом Б на цьому тижні є закріплення пари вище 25 і коливання в діапазоні 25,00-26,00.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …