Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа продовжувала відкривати економіки, як і більшість інших країн світу, а ЗМІ змістили акцент з пандемії на протести в США, загроза від цього не стала меншою.

Імовірність другої хвилі з кожним новим піковим тижнем на фоні послаблення карантинних заходів зростає, тож страх другої хвилі має все більше підстав. Україна в цьому плані, на жаль, є прикладом того як не треба поводити себе під час пандемії – мається на увазі різке послаблення анти карантинних заходів з одночасним виходом на пік захворюваності. Про це, а також про слабкість долара на міжнародному валютному ринку і неспроможність гривні отримати з цього дивіденди, поговоримо в сьогоднішньому огляді.

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про пандемію в світі та Україні

На минулому тижні був зафіксований черговий абсолютний максимум по кількості нових хворих на коронавірус в світі (див рис нижче). При цьому динаміка 7-денної середньої по кількості нових випадків вказує на наявність висхідної тенденції. Таким чином, масштаби пандемії зростають. А це означає, що економічні збитки в глобальному масштабі продовжують зростати, а ризик виникнення другої хвилі захворювань в світі підвищується. З потенціалом повернення локдаунів і зупинення економік.

максимум по кількості нових хворих на коронавірус в світі

Що стосується України, то ситуація виглядає максимально небезпечно: на фоні виходу країни на абсолютний пік по кількості захворюваних (див рис нижче) влада продовжує активно пом’якшувати обмежувальні заходи. Наслідком цього цілком імовірно може стати різке зростання кількості захворюваних і тоді економку країни доведеться закривати ще раз, але на значно більший строк.

пік по кількості захворюваних

Про слабкість долара США та гривню

На міжнародному валютному ринку долар США останні два тижні перебував під значним низхідним тиском (див рис нижче). Втрати його були дуже суттєвими. Причини цього на поверхні: протести в США, що охопили сотні міст країни, а також збитки, що були нанесені і продовжують наноситись пандемією (США залишаються світовим лідером за кількістю захворюваних та загиблих).

Про слабкість долара США та гривню


Що характерно, в той час як інші валюти змогли скористатись слабкістю долара, гривня не отримала від цього жодних дивідендів. На наш погляд, це вказує на її внутрішню слабкість.

Останні невтішні прогнози від НБУ щодо темпів зростання економіки України в 2020 році частково пояснюють причини цього. Відзначимо, що за інформацією заступника голови НБУ Дмитра Сологуба Національний банк України погіршив власний річний прогноз падіння економіки України в 2020 році з 5% до 6-7%.

Наша позиція щодо гривні та її перспектив

Як показав проведений вище аналіз, гривня наразі перебуває під тиском загроз (пік пандемії та реальна загроза погіршення ситуації на тлі слабкої економіки). При цьому валюта України не могла скористатись тими можливостями, що їй були надані (слабкість долара на світових ринках). 

Виходячи з цього, наша позиція щодо гривні та її майбутнього залишається незмінною: будь-яке укріплення гривні – це привід для її (гривні) продажів. Цілі по парі USDUAH без змін: 30 гривень за долар – це оптимістичний сценарій. 35 або навіть 40 за долар США – більш реалістичний за поточних негативних умов. 

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні


Check Also

Другий пік замість другої хвилі

Головним приводом для занепокоєння на фінансових ринках після початку відкриття економік став страх «другої хвилі». …