Home / Аналітичні огляди гривні / Про перспективи гривні

Про перспективи гривні

Тиждень, що минув був піковим для американських корпорацій, що звітують за підсумками першого кварталу 2020 року. Результати в 90% випадках вкрай депресивні: темпи падіння прибутку компаній від десятків до сотень відсотків. І це лише перший квартал, 2/3 якого пройшли поза локдауном. Тобто далі буде. Китай тим часом вже більше місяця живе без карантину. І його результати теж не дають приводів до оптимізму. Тобто економічні проблеми – це надовго. Про це та перспективи гривні в сьогоднішньому огляді.

Гривня графік

Сезон звітності в США

Вже два тижні корпорації США звітують за результатами першого кварталу. За поодинокими випадками картина у всіх приблизно однакова: різке падіння прибутку (десятки і навіть сотні відсотків) на фоні значного падіння доходів (десятки відсотків). Наведемо лише деяких найбільш типових випадків з різних секторів, щоб не було враження в нашій упередженості. 

Delta Air Lines повідомила про свій перший збиток за дев’ять років (534 мільйони доларів чистого збитку після чистого прибутку 730 мільйонів доларів роком раніше). Прибуток Adidas впав на 95%. Чистий прибуток British Petroleum впав на 67%. Чистий прибуток JP Morgan знизився на 65% і так далі.

Зауважимо, що це результати першого кварталу, 2/3 часу якого економіка США була поза локдауном. Що буде з фінансовими результатами за підсумками другого кварталу, коли економіка була зупинена, страшно подумати. А варто, бо це прямо вказуємо як на масштаби економічної кризи, так і на її тривалість.

Китай як лакмусовий папірець

Весь світ був сповнений надій, коли місяць тому Китай вийшов з локдауну. Всі сподівались на швидке відновлення економічної активності та повернення до нормального життя. Але не так сталося, як гадалося. 

«The Economist» дав деяку статистику по економічній активності в Китаї після виходу з карантину. Поїзди в метро і внутрішні авіаперевезення знизилися на третину, витрати на відвідування ресторанів впали на 40% тощо. Тобто поки немає вакцини в найближчі кілька місяців годі й розраховувати на хоча б наближення до докризових позначок економічної активності.

Таким чином, світова економіка буде страждати ще довго.

Про перспективи гривні

Сьогодні ми не будемо аналізувати внутрішні події в Україні, хоча ідея не випускати заробітчан, які минулого роду додали біля $16 млрд до пропозиції долару на валютному ринку України, явно не на користь гривні. Ну і епідеміологічна ситуація в Україні продовжує залишатись вкрай несприятливою (див рис нижче). 

епідеміологічна ситуація в Україні

Зауважимо, що проблеми України і відповідно гривні сьогодні мають не стільки внутрішній, скільки зовнішній аспект. А зовнішній аспект максимально несприятливий для будь-якого оптимізму в найближчому майбутньому. 

З урахуванням всього викладеного вище розраховувати на укріплення гривні (як в перспективі, так і в принципі) підстав немає. А ось очікувати на зниження гривні підстав більш ніж достатньо. 

Тож наша позиція щодо гривні та її майбутнього залишається незмінною: найближчі місяці гривні не світить нічого позитивного. Будь-яке укріплення гривні (наприклад зниження пари USDUAH до 27 або нижче) – це привід для її (гривні) продажів. Цілі по парі USDUAH без змін: 30 гривень за долар – це оптимістичний сценарій. 35 або навіть 40 за долар США – більш реалістичний за поточних негативних умов.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні.


Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …