Home / Аналітичні огляди гривні / Проблеми гривні ще навіть не почалися

Проблеми гривні ще навіть не почалися

Сподівання ВОЗ на те, що пік епідемії в Європі позаду поки що далекі від реальності. Італія та Іспанія подолали бар’єр в 100 000 діагностованих випадків, а США впевнено тримає світове лідерство, подолавши відмітку в 200 000. Взагалі саме ситуація в США (найбільша в світі економіка) наразі викликає найбільше занепокоєння. І ця ситуація створює небероборні проблеми для гривні в майбутньому.

Проблеми гривні

Пандемія: кожен новий день погіршує ситуацію 

На ринку праці Штатів відбувся колапс: лише за 2 останні тижні економіка втратила 10 млн робітників, принаймні якщо вірити показнику jobless claims (див рис нижче). Такого не було ніколи в історії Штатів. Навіть на піку глобальної світової кризи  jobless claims складали 500К-600К на тиждень, а за останні два тижні середній показник склав 5 млн (!), тобто в 10 разів більше.

Не дивно, що провідні аналітики продовжують погіршувати і без того негативні прогнози. Ми вже писали, що Goldman Sachs очікував падіння ВВП США в другому кварталі на 24%. Так ось на цьому тижні вони переглянули свою оцінку і наразі очікують зниження на 34% (!).

проблеми гривні

Очевидно, що проблеми США – це проблеми світової економіки, а в першу чергу України, бо її економіка дуже залежна від кон’юнктури світових ринків, особливо товарних і в цілому перебуває в поганій формі.

Ситуація в Україні та перспективи гривні

Епідеміологічна ситуація в Україні за прогнозами експертів сягне свого піку за пару тижнів. Але економіка вже в карантині. Наслідки цього можна оцінити на прикладах США та країн Європи. І вони вражаючі.

За великим рахунком проблеми в економіці України ще не встигли проявлятись і поточне зниження гривні це лише початок її падіння. Доки ситуація з епідемією в світі в цілому і в Україні зокрема не вгамується, варто очікувати на продовження низхідного тиску на гривню. І навіть коли пандемія мине, ще декілька місяців світова економіка буде приходити до тями.

Тож найближчі місяці гривні не світить нічого позитивного. Тому наша рекомендація залишається незмінною, будь-яке укріплення гривні (типу того, що ми спостерігаємо на цьому тижні) – це привід для її продажів. Цілі по парі USDUAH без змін: 30 гривен за долар – це оптимістичний сценарій. 35 або навіть 40 за долар США – більш реалістичний за поточних негативних умов.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …