Home / Аналітичні огляди гривні / Що чекає на гривню цього літа?

Що чекає на гривню цього літа?

Що чекає на гривню цього літа?

Чи станеться щось страшне з гривнею літом?

Почнемо огляд одразу ж з відповіді на питання: нічого страшного. Наведемо ключові, на наш погляд, аргументи на користь цього.

  1. Сезонний фактор. Гривню можна віднести до валют зі значним впливом сезонного фактору. Прояв її наступний: традиційно взимку гривня послаблюється, потім ближче до літа – дорожчає, і знову послаблюється восени (див рис вище). Сезонність ця обмовлена як специфікою експорту країни (сезонність аграрного бізнесу), так і специфікою імпорту (значне зростання попиту на імпортні товари взимку). Тож традиційно влітку гривня схильна скоріше зростати, аніж падати.
  2. ЄС погодився виділити $1 млрд макроекономічної фінансової допомоги.
  3. Економіка перебуває на шляху відновлення. Основні макроекономічні показники зростають, в тому числі експорт товарів та послуг. Зауважимо також, що висока ставка НБУ здійснює додаткову підтримку гривні. І хоча до повноцінного кері-трейду справа так і не дійшла, тим не менш висока гривнева доходність зупиняє відтік капіталів з країни.
  4. Кон’юнктура на світових ринках в цілому сприяла падінню гривні, але цього не відбулося. Мова зокрема йдеться про зростання цін на енергоресурси: ціни на нафту знаходиться на максимальних за останні декілька років значеннях. І при цьому ціни на іншу сировину останнім часом знижувались (див динаміку Bloomberg Commodity Index на рис нижче). На наш погляд, факт укріплення гривні на фоні цих історично негативних для неї факторів є яскравим свідченням внутрішнього здоров’я валюти. 
Bloomberg Commodity Index

Варто нагадати, що курс української валюти завжди мав певну частку політичної складової. Оскільки вибори Президента України не за горами і багато політичних діячів вже включились в президентські перегони, ми вважаємо, що існуюча влада зробить все можливе аби утримати курс в поточному діапазоні. Курс національної валюти – це досить серйозний аргумент для виборців. Тому задля збереження електорату та додаткових аргументів на свою користь поточна влада не допустить знецінення національної валюти.

Отже ми не бачимо приводів для знецінення гривні цього літа. Як не бачимо і підстав для її серйозного укріплення (зрештою пікові виплати по зовнішньому боргу припадають саме на 2018 рік). Мандри в діапазоні 26-28 триватимуть.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …