Home / Аналітичні огляди гривні / Що чекає на гривню у жовтні?

Що чекає на гривню у жовтні?

Що чекає на гривню у жовтні?
Що чекає на гривню у жовтні?

Сезонність гривні восени

У вересні курс гривні проти долару трохи стабілізувався і пара сформувала діапазон коливань 28,00-28,40. Втім ця стабільність може виявитись оманливою, а про повноцінну корекцію годі й говорити. Наша поточна позиція по гривні не змінилась – ми рекомендуємо її продажі і нижче наведемо базові аргументи на користь цієї позиції.

Восени на гривню традиційно тиснуть суто ринкові фактори: пропозиція доларів на ринку знижується, оскільки доходи аграріїв різко падають, а ось попит, навпаки зростає, що пов’язане з підвищеним попитом на енергоносії з боку їх імпортерів. Тобто з точки зору класичної економічної теорії курс гривні має знижуватись відносно долару. Що в принципі ми і спостерігаємо останні декілька років в динаміці пари USDUAH.

Торгові війни тривають і не дають шансів гривні на укріплення

Базовим зовнішнім фактором, що тисне на гривню та валюти інших країн, що розвиваються, залишаються торгові війни. Про це ми детально писали у минулому огляді по гривні від 3 вересня 2018 року.

Ціни на сировину на світових фінансових ринках хоч і трохи підросли, все ще залишаються досить низькими. Отже, на наддоходи українським експортерам розраховувати не варто, а тому надлишкові долари на ринку не з’являться.

Гривня очами державних органів

Міністерство Фінансів України у бюджеті на 2019 рік заклало курс гривні на рівні 29,4. Звичайно не варто сприймати цю інформацію за «чисту монету», оскільки це радше можливість штучно завищити деякі статті доходів і зробити бюджет менш дефіцитним, аніж реальний прогноз (варто згадати, що на 2018 рік в бюджеті закладено курс 30,1, що, як бачимо, не дуже відповідає реальності, хоча рік ще триває). Втім, певний орієнтир маємо. 

Позиція Національного банку України більш оптимістична. Центробанк бачить гривню в районі 28,5. 

Незважаючи на певні різниці в оцінках регуляторів, загальний консенсус зрозумілий – ніхто не очікує укріплення гривні в найближчому майбутньому. 

Що робити з гривнею у жовтні?

Зважаючи на загальний зовнішній фундаментальний фон, позицію та прогнози регуляторів, а також сезонний фактор ми продовжуємо рекомендувати шукати точки для продажів гривні і відповідно очікуємо зростання пари USDUAH. Цільовий орієнтир по парі теж без змін: 30 гривень за долар. 

Єдине чим можна заспокоїти власників гривні – влада напередодні виборів зробить все, аби утримати гривню нижче психологічно важливої відмітки у 30 гривень за долар. А ось що буде після виборів – залежатиме від їх результатів. 

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …