Home / Аналітичні огляди гривні / Скандал з Гончаруком: реакція гривні та перспективи на найближче майбутнє

Скандал з Гончаруком: реакція гривні та перспективи на найближче майбутнє

UAH-Гончурук

Скандал навколо Гончарука і спроба його відставки

Події минулого тижня чітко показали, що ситуація на валютному ринку України, як і курс гривні, можуть змінитись у будь-який момент. Нагадаємо, ми прогнозували в якості базового сценарію коливання пари USDUAH в діапазоні 23,20-24,10, з можливим зміщенням у діапазон 24,10-25,00 у випадку виникнення форс-мажорних подій.

Ситуація в підсумку розвивалась за другим сценарієм. При цьому приводом для зниження стало не зовнішнє оточення, як ми припускали, а внутрішні події в Україні.

Мається на увазі скандал навколо прем’єр-міністра України та його заява про відставку в результаті.

Реакція гривні була класичною на такого роду форс-мажори – вона знижувалась.

Що буде з гривнею далі?

Сам по собі скандал можна вважати таким, що виник на пустому місці. Ми не вважаємо Гончарука знаковою фігурою, відставка якої щось могла радикально змінити в розвитку економіки чи політичному курсі України. З урахуванням того, відставку прийнято не було, зниження гривні – це не більш ніж тимчасова реакція на шок.

Тож наші базові сценарії коливання курсу гривні за великим рахунком без змін. Єдине що тепер в якості базового діапазону коливань (плану А) ми розглядаємо коливання пари USDUAH в діапазоні 24,10-25,00. З можливим переходом до плану Б: коливання в діапазоні 23,20-24,10.

Мотивація нашої позиції наступна. По-перше, ми не вважаємо скандал навколо Гончарука подією, що радикально змінить внутрішню ситуації в Україні. По-друге, Уряд продовжує вибудовувати піраміду ОВДП, стимулюючи попит на гривню та її укріплення. По-третє, зовнішнє середовище в цілому сприятливе для стабільного попиту на ризикові активи: підписання першої фази торгової угоди між США та Китаєм, нові максимуми фондового ринку США, зниження рівня ескалації на Середньому Сході тощо.

Підсумком всього цього є результати останнього аукціону по розміщенню ОВПД, на якому попит майже в 5 (!) разів перевищив пропозицію. Тобто базова передумова укріплення гривні в 2019 році залишається. А це дуже надійний захист від падіння гривні (як мінімум) та запорука укріплення гривні в перспективі.  

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …