Home / Аналітичні огляди гривні / Тижневий огляд по гривні: аналізуємо негатив та позитив

Тижневий огляд по гривні: аналізуємо негатив та позитив

Гривня вересень

Гривня продовжує укріплюватись: чому?

На минулому тижні гривня продовжувала укріплюватись і в підсумку навіть спробувала закріпитись нижче 24. Причини такої її поведінки за великим рахунком ті самі: активність держави на ринку ОВДП та залучення коштів нерезидентів, успіхи українських аграріїв, низькі ціни на газ в Європі та світі, грошові потоки від заробітчан та надії на реформи від нової влади.

Серед позитиву також варто відмітити рішення рейтингового агентства S&P, яке 27 вересня слідом за Fitch підвищило кредитні рейтинги України. Зокрема суверенний рейтинг Урани було підвищенню з B- до B.

Негатив, накопичений за тиждень

Незважаючи на в цілому позитивний поточний фундаментальній фон, ми бачимо все більше причин для занепокоєння. Так, на минулому тижні місія МВФ покинула Україну ні з чим (без нової програми). Можливо це ще не провал, але дуже чіткий сигнал з боку Фонду для поточної влади. Під сигналом в першу чергу треба розуміти ситуацію з Приватбанком та претензіями Коломойського. Також мова йдеться і про реформи як ті, що розпочалися, так і ті, що мають бути реалізовані.

На політичному фронті взагалі стався скандал такого розміру, що реально дивує, чому гривня ще так високо. Завдяки Зеленському в США розпочали процедуру імпічменту Трампу. І хоча тут більше заслуга Трампа, тінь впала і на Україну. Поки що скандал в процесі і наслідки його неочевидні, втім масштаби події дуже значні і потенційно вкрай негативні.

Кон’юнктура на світових товарних ринках на минулому тижні знову була не на боці гривні: ціни продовжили знижуватись (див рис нижче). Тобто наразі експортери України перебувають під подвійним тиском: вони втрачають через зниження цін на світових ринках та вони втрачають від укріплення гривні. Як довго вони зможуть витримати наразі неясно. Але ясно одне – на тлі девальвації валют більшістю країн в умовах торгових війн, укріплення національної валюти є дуже небезпечним кроком з позиції наслідків для товаровиробників України.

Гривня ФорексПриват

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …