Home / Аналітичні огляди гривні / Тижневий огляд по гривні: економіка проти політики

Тижневий огляд по гривні: економіка проти політики

Технічний та фундаментальний позитив
Технічний та фундаментальний позитив

Технічний та фундаментальний позитив по гривні

З точки зору технічного аналізу, після того як на початку вересня гривня спромоглася закріпитись нижче 25, контроль на рухом пари USDUAH перейшов до продавців. Фактично мова йдеться про формування поточного низхідного тренда з чітким водорозділом між ведмедями та биками – відміткою 25. Тобто з позиції технічного аналізу, доки пара USDUAH нижче 25 її треба продавати при першій ліпшій можливості. Таким чином технічний аналіз наразі на боці української гривні.

Загальний економічний фон також залишається на боці гривні. Рекордні врожаї забезпечують додаткові притоки доларів на валютний ринок з боку аграріїв, високі ставки на ринку ОВДП та значні обсяги запозичень з боку Уряду продовжують цікавити іноземних інвесторів, що лише підігріває інтерес до гривні. Відзначимо, що на минулому тижні ФРС знизили ставку, що зробило процентний диференціал в парі USDUAH ще більш привабливим. Заробітчане продовжують заробляти і переказувати гроші в Україну.

Здавалося б на гривню чекає виключно світле майбутнє. Але є цілий ряд «але», які не дають нам можливості змінити песимізм щодо перспектив гривні.

Проблеми гривні: поточні та перспективні 

Кон’юнктура на світових товарних ринках на минулому тижні була не на боці гривні: ціни після декількох тижнів зростання за підсумками минулого тижня істотно знизились (див рис нижче). Атака дронів на нафтову інфраструктуру Саудівської Аравії призвела до того, що ціни на нафту в минулий понеділок продемонстрували найбільший в історії одноденний приріст (приблизно на 15%). Оскільки України є імпортером нафти, для гривні це додатковий ризик.

Проблеми гривні: поточні та перспективні
Проблеми гривні: поточні та перспективні

І ще про енергетичні активи. Ціни на газ протягом вересня на світових ринках зросли майже на 30% (див рис нижче), що безумовно є негативним для гривні сигналом. 

Ціни на газ протягом вересня на світових ринках зросли майже на 30%
Ціни на газ протягом вересня на світових ринках зросли майже на 30%

Втім, головною потенційною загрозою для гривні залишається поточна влада. Ситуація з Приватбанком виглядає вкрай небезпечною. Події навколо колишньої голови НБУ Валерії Гонтаревої взагалі ставлять під питання участі іноземних інвесторів в розвитку економіки України. І це лише найбільш резонансні події та випадки.

Бюджет 2020 року важко назвати проривом та виходом на якісно новий рівень. До речі, курс гривні в бюджеті закладено на рівні 28,20. Тобто навіть Уряд не вірить в подальше укріплення гривні. 

Наші очікування та прогнози

Отже, гривня продовжує укріплюватись, але, як це не парадоксально звучить, разом із цим кріпне наша віра в доцільність її продажів. Перспективні загрози, на наш погляд, перевищують поточний фундаментальний позитив. Тож ми рекомендуємо продавати гривню.

А ті, хто вже зробив це, мають чудову нагоду для усереднення. Єдине, що варто пам’ятати, дана угода – це позиція не на тиждень чи два. Тож варто набратися терпіння. Шанси закрити вересень нижче 25 дуже великі.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …