Home / Аналітичні огляди гривні / Тижневий огляд по гривні: нестабільність у світі і реакція гривні

Тижневий огляд по гривні: нестабільність у світі і реакція гривні

Підсумки тижня та поточний фундаментальний фон

Гривня на тижні, що передує Дню Незалежності України почувала себе досить святково. Результатом цього стала спроба закріпитись нижче базової підтримки 25 в парі з доларом США.

Цьому сприяли як сезонні для гривні фактори, так і настрої на світових фінансових ринках.

Серед сезонних факторів варто відзначити значне зростання експорту зернових з України, що за останній рік виріс в 1,5 рази (!): 6,98 млн тон проти 4,73 млн тон за аналогічний період минулого року.

Симпозіум в Джексон Хоул налаштував інвесторів та аналітиків на черговий раунд монетарного стимулювання провідних економік світу. Очевидно, що наслідком цього буде подальше зниження процентних ставок як з боку ФРС і ЄЦБ, так і з боку інших Центробанків світу. Відповідно Україна з її поточною обліковою ставкою в 17% є надпривабливою для іноземних інвесторів.

На користь цього свідчить і динаміка золотовалютних резервів НБУ (див рис нижче), які значно зросли за останні три місяці.

На цьому тлі спроби гривні укріпитись ще більше в цілому виглядають логічними та обґрунтованими.

Про небезпеки для гривні

Незважаючи на той позитив, що наразі переповнює валютний ринок України, ми не рекомендуємо сприймати його як даність. Насправді баланс можливостей і загроз для гривні у будь-який момент може змінитись не на користь гривні.

Ціни на світових товарних ринках все ще залишаються на багаторічних мінімальних відмітках (див рис нижче). Відповідно зростання доходів експортерів, а отже і валютної виручки обмежене.

Тим більше, що подальше укріплення гривні на тлі низьких цін на товарних ринках може вкрай негативно позначитись на українських експортерах та їх фінансових показниках.

Торгові війни далекі від завершення: Китай та США обмінялись черговими загрозамие.

Тож ми вкрай скептично відносимось щодо можливості та доцільності подальшого укріплення гривні.

Що робити з гривнею на цьому тижні?

Незважаючи на укріплення гривні на минулому тижні, ми пропонуємо триматись нашої генеральної серпневої лінії: будь яке зростання гривні – привід для її продажів.

Тож наш торговий план по роботі з гривнею на цьому тижні – продавати її проти долара США. Параметри угоди без змін: покупка від 25,00-25,20 зі стопами нижче 24,50 та мінімальними профітами біля 26,20.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …