Home / Аналітичні огляди гривні / Українська гривня: чи є перспективи на подальше укріплення?

Українська гривня: чи є перспективи на подальше укріплення?

Гривня: «потрійна вершина» і розворот тренду
Гривня: «потрійна вершина» і розворот тренду

Гривня: «потрійна вершина» і розворот тренду

Минулого тижня гривня продовжувала укріплюватись проти долара. Про причини цього ми поговоримо трохи згодом, а наразі зупинимось на наслідках. Мова йдеться про денне закриття нижче ключового рівня підтримки 27,90. Тобто з точки зору технічного аналізу, якщо звичайно пробій не є хибним, можна говорити про те, що перед гривнею відкривається пряма дорога для подальшого укріплення та зниження валютної пари USDUAH в районі 27,00-27,20. Справа в тому, що на денному графіку гривні сформувався дуже сильний розворотний паттерн «потрійна вершина», що зазвичай сигналізує про злам попереднього висхідного тренду і початок формування тренду низхідного.

Втім для формування повноцінного трендового руху має бути не лише «технічна», але і фундаментальна основа.

Причини укріплення гривні

В минулому огляді ми вже відмічали, що факт домовленостей з МВФ є безумовно позитивним для гривні сигналом. 

Крім того, на думку деяких експертів, успіх гривні на валютному ринку пов’язаний з неврожаєм кукурудзи та насіння в Європі, наслідком чого стали підвищені доходи українських аграріїв від реалізації цієї продукції.

Додатковим фактором укріплення гривні є робота НБУ на валютному ринку, який своїми діями обережно підштовхував гривню догори. Це в свою чергу є наслідком основної, на наш погляд, причини укріплення гривні – старт передвиборчих перегонів. 

Перспективи гривні у найближчому майбутньому

Незважаючи на дуже сильний технічний сигнал, ми поки що залишаємось скептиками щодо подальших перспектив гривні та формування повноцінного низхідного тренду в парі USDUAH.

Ціни на світових товарних ринках все ще знижуються (див. рис. нижче). Тож зовнішня кон’юнктура не є сприятливою для гривні. Сезонний тиск на гривню теж ніхто не відміняв.

Ціни на світових товарних ринках все ще знижуються
Ціни на світових товарних ринках все ще знижуються

Крім того, жорсткий графік виплат по зовнішньому боргу ймовірно сприятиме зростанню попиту на долари і відповідно сприятиме підвищенню тиску на гривню.

Але якщо ми все ж такі неправі, то зауважимо, що найближчою ціллю низхідного руху буде район 27,00-27,20. Тож прихильники технічного аналізу та гривні в цілому можуть спробувати продавати пару USDUAH доки пара нижче 27,90 з цілями 27,00-27,20.

Check Also

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних

Про оптимізм на фінансових ринках на піку пандемії, слабкість долару та страх другої хвилі

На минулому тижні світ впевнено вийшов на черговий пік в кількості захворюваних. І хоча Європа …