Home / Аналітика світових ринків / Завтра на долар чекає серйозне випробування. І він навряд чи його пройде

Завтра на долар чекає серйозне випробування. І він навряд чи його пройде

Безпрецедентні заходи з боку ФРС (безлімітна програма кількісного пом’якшення та зниження ставки до 0%) та Уряду США ($2 трлн на підтримку економіки) змогли тимчасово заспокоїти фінансові ринки. Тим не менш долар на валютному ринку перебуває під сильним тиском, який завтра може значно посилитись. Про це і про те, як на цьому заробити, ми поговоримо в сьогоднішньому огляді.

Завтра на долар чекає серйозне випробування

Поточна ситуація на валютному ринку

Епідемія коронавірусу в розпалі. Ситуація погіршується буквально щогодини, що збільшує масштаби економічних наслідків. Світовим лідером з кількості захворюваних на COVID-19 стали США. І це при тому, що лише 2-3 тижні тому всім здавалось, що американцям нема чого перейматись. Але долар на ринку вже відчував лихе. 

Статистка по ринку праці США може добити долар

Традиційно в першу п’ятницю місяця Міністерство Праці США публікує статистику по стану ринку праці. Ця статистика є однією з основних і традиційно викликає підвищений інтерес з боку трейдерів та інвесторів по всьому світі.

Попереднє Прогноз
15.30UASКількість нових робочих місць, створених поза сільським господарством так звані NFP (березень) 273K -100К
5:30USA Середня погодинна зарплата (м/м) (березень) 0.3 % 0.2 %
5:30USA Рівень безробіття (березень) 3.5 % 3.8 %

На нашу думку, прогноз в (-100К) по НФП, незважаючи на те, що це буде перше від’ємне значення показника за багато років, занадто оптимістичний. Справа в тому, що останні цифри по зверненням на отримання допомоги з безробіття в США (jobless claims) вийшли просто катастрофічними (див рис нижче). Цифра в 3,3 млн. безробітних за тиждень нечувана для США, вона маже в 15 (!) разів вище за середні значення по показнику протягом останніх років.

jobless claims

Так ось, коли jobless claims востаннє були в 5-6 разів менші за поточні значення, а це було під час світової фінансової кризи, тоді НФП були на відмітках (-500К).

Тож цілком імовірно, що завтра ринки будуть дуже неприємно вражені масштабом кризи на ринку праці США, що неминуче викличе розпродажі долару на валютному ринку. Наші прогнози по НФП – діапазон (-300К) – (-500К).

Торговий план для пари USDJPY

Отже, ми очікуємо на катастрофічні дані та значне зниження долару завтра. Єдине питання, що залишаєшся, як на цьому заробити. З метою максимального убезпечення, ми пропонуємо продавати долар проти японської ієни. Таким чином ми не лише будемо продавати долар, але і будемо купувати японську ієну, що традиційно відноситься до активів-сховищ на валютному ринку. Продавати пару можна просто від поточних цін з мінімальними цілями біля 105,20. Якщо ж дані вийдуть ще гірші за наші прогнози, то можна спробувати затриматись в позиції аж до досягнення парою відміток біля 102.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …