Home / Аналітика світових ринків / ВВП США, поточні доларові справи та наші торгові рекомендації

ВВП США, поточні доларові справи та наші торгові рекомендації

ВВП США ФорексПриват

Поточний фундаментальний фон напередодні даних по ВВП США

На минулому тижні ФРС в черговий раз знизили ставку на 0,25%. Тобто вектор на пом’якшення монетарної політики стає більш очевидним. Втім, на валютному ринку долар не поспішали розпродавати. Причини цього як в невизначеності щодо майбутніх дій ФРС – ряд членів FOMC голосували за зниження, а деякі – за те, щоб залишити ставку без змін, так і у відносно непоганих економічних даних із США останнім часом. Непоганих, принаймні, на фоні даних з Єврозони.

Але і причин для доларового песимізму вистачає. Починаючи від паніки на ринку репо США на минулому тижні, закінчуючи черговим політичним скандалом навколо персони Трампа та активізацією прихильників його імпічменту. Та і базові проблеми США нікуди не ділися: бюджет дефіциту вже перевищив $1 трлн, що стимулює нарощування державного боргу, а торгові війни продовжують шкодити як світу в цілому, так і США зокрема.

Тобто ситуація навколо долара наразі доволі неоднозначна і стратегічно в перспективі баланс радше на боці загроз, аніж можливостей.

Дані по ВВП США та черговий скандал навколо Трампа

Зважаючи на те, що дані по ВВП США за другий квартал – це фінальна публікація, тобто даний показник оцінювався вже двічі, очікувати на сюрпризи не варто. Скоріш за все дані вийдуть максимально наближеними до прогнозів експертів. А вони, нагадаємо, очікують зростання ВВП США у другому кварталі на рівні 2%. Тож навряд чи варто сподіватись на серйозні рухи в доларових парах після публікації даних.

Але наразі є ще одна ситуація, що активно обговорюється на фінансових ринках та може вплинути на динаміку долара. Мова йдеться про телефонну розмову Трампа з Зеленським, подробиці якої буквально нещодавно стали доступні широкому загалу. Якщо коротко, то Трамп намагався тиснути на Президента України з метою розслідування ним дій Байдена та його сина. Скандал вже отримав назву UkraineGate і наразі справа рухається в напрямку процедури імпічменту Трампу.

Що робити з доларом?

Зважаючи на те, що дані по ВВП навряд чи допоможуть долару і зможуть відвернути увагу ринків від скандалу UkraineGate, ми схильні продавати долар сьогодні та в найближчій перспективі. Тим більше, долар все ще котирується дуже високо, тож ризики його сильного зростання незначні, а ось старт повноцінної корекції та зниження долара виглядають більш імовірними.

Кращими кандидатами для продажів долара, на наш погляд, є пари з британським фунтом та японською ієною.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …