Home / Аналітика світових ринків / Японська ієна: дані по ВВП Японії та торгові війни як привід для покупок

Японська ієна: дані по ВВП Японії та торгові війни як привід для покупок

Дані по ВВП Японії як привід для покупок ієни
Дані по ВВП Японії як привід для покупок ієни

Дані по ВВП Японії як привід для покупок ієни

ФорексПриват. Сьогодні рано вранці були опубліковані дані по ВВП Японії. Валовий внутрішній продукт країни виріс на 2,1% відносно аналогічного періоду рік тому та на 0,5% відносно попереднього кварталу. Аналітики очікували, що відносно минулого кварталу ВВП зменшиться на 0,1%, а відносно 1 кварталу 2018 року збільшиться на 0,2%. Як бачимо дані вийшли значно кращі за прогнози. Це само по собі привід задуматись над покупками ієни.

Але даний фактор не єдиний привід для покупок японської валюти.

Торгові війни та попит на активи-сховища

Торгові війни між США та Китаєм на минулому тижні знову перейшли в активну фазу, а переговорний процес остаточно зайшов у тупик. Державні ЗМІ Китаю повідомили, що країна не бачить підстав для відновлення процесу перемовин, принаймні доти, доки США продовжують розмовляти з позиції сили. Тобто надії інвесторів на зниження рівня ескалації та появу певного компромісу в поточній ситуації виявилися марними. 

В найближчому майбутньому не варто очікувати на якісь прориви в переговорному процесі. Трамп чітко дав зрозуміти, що до його зустрічі з головою Китаю ніяких домовленостей не буде. А зустріч запланована в рамках саміту G-20, що відбудеться в кінці червня. Тобто більше місяця торгові війни будуть в гарячій фазі. Що це означає для ієни? Те, що попит на неї буде підвищеним. Пояснимо, чому. На валютному ринку японська ієна традиційно виступає в якості активу-сховища. А торгові війни – це дуже негативний сигнал для інвесторів по всьому світу (достатньо подивитись на динаміку фондових індексів країни, що розвиваються, чи їх валют).


Таким чином, маємо ще один дуже серйозний аргумент на користь покупок японської ієни.

Що робити з ієною на цьому тижні?

Виходячи з інформації, наведеної вище, ми рекомендуємо шукати точки для покупок японської ієни. Це можна робити проти долара США. В такому випадку план по роботі з парою USDJPY наступний. Перша черга продажів пари від поточних цін з додаванням біля 111,00. Наступна черга продажів біля супротиву 112,00. Доки пара нижче 112 ми на бачимо загроз продажам пари USDJPY. Тож стопи ставимо вище 112,20. Що стосується профітів, то мінімальні цілі розташовані біля 109.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …