Home / Аналітика світових ринків / ЄВРО чому укріплюється? Розробляємо торговий план

ЄВРО чому укріплюється? Розробляємо торговий план

Графік ЄВРО

Нажаль світова епідемія коронавірусу негативно впливає на світові ринки валют (на ЄВРО) і в таких умовах здійснити прогноз торгових іструментів вкрай складно. Саме по цій причині ми вимушені звернувати увагу нашх клієнів на тимчасове зниження ймовірності здійснення наших прогнозів і на зростання ризиків укладання торгових угод по нашим рекомендаціям.

Аналіз невдалої останньої рекомендації по EURUSD

В нашому огляді від 26 лютого ми рекомендували «продавати пару EURUSD від поточних цін з додаванням біля 1,0960. Стопи розміщуємо вище 1,1020. Профіти мінімум біля 1,0780».

Як показала фактична динаміка пари, рекомендація виявилась невдалою і відпрацювали стопи. Незважаючи, що досвід цей цілком негативний, з нього можна винести і позитивні висновки, зокрема про доцільність та необхідність використання стопів. Адже пара EURUSD сягала максимальних відміток вище 1,12. Тобто збитки цілком могли стати неконтрольованими і навіть катастрофічними.

Читайте також:
Як торгувати без ризику

Що ж виступило причиною такого різкого укріплення пари, особливо на фоні фундаментального негативу, що її оточує? Про це, а також про те, що робити з парою EURUSD поговоримо в сьогоднішньому огляді.

Чому зростає Евро (EURUSD)?

Можна виділити цілий ряд причин укріплення євро в парі з доларом. Приводом для старту розпродажів стала новина про те, що ФРС збирається агресивно знижувати ставки у відповідь на економічні загрози та виклики, спричинені епідемією коронавірусу. В результаті від засідання FOMC, що відбудеться 18 березня ринки очікували зниження ставки одразу на 0,5%. При чому ймовірність цього ринки оцінювали в 100% (див рис нижче).

Очікування зниження ставки одразу на 0,5% (ЄВРО)

Очікування, що ФРС різко знизить ставку в березні і може знизити ставку ще пізніше в 2020 році спровокувало початок процесу згортання керрі-трейду, особливо яскраво це відобразилася в парі EURUSD.

Для тих хто не в курсі пояснимо, що наднизькі ставки в Єврозоні дозволяли брати там гроші в борг і вкладати їх на ринках з більш високою прибутковістю (наприклад, США). Це призводило до зниження курсу євро (для покупки казначейських облігацій США потрібні долари, тож продавали євро, щоб купити долари, щоб купити облігації). Згортання керрі-трейда супроводжується протилежними тенденціями, відповідно євро зміцнювався.

Крім цієї причини руку до зростання приклали і такі традиційні для практично будь-якого сильного руху причини як спрацьовування стоп-лоссів і виконання бай-стопів.

Що робити далі з ЄВРО? Наший торговий план по роботі з EURUSD

Незважаючи на відпрацювання стопів та очевидно помилкову рекомендацію минулого разу, ми не бачимо причин переглядати базовий напрям угоди. Весь той фундаментальній негатив, що був характерний для пари EURUSD залишається. Епідемія коронавірусу, що наразі активно розповсюджується Європою радикально погіршить і без того незадовільний стан економіки Єврозони. Це в свою чергу є надійною основою для зниження євро в перспективі.

Що стосується втечі керрі-трейдерів та дій ФРС, то перший фактор ми вважаємо тимчасовим, а другий фактор все одно не зможе змінити процентний диференціал на користь євро. Події дня вчорашнього в цілому підтверджують нашу позицію. Справа в тому, що Центробанк США не став чекати на 18 березня, а на екстреній нараді вчора знизив ставку одразу на 0,5%. Якщо євро збирався зростати і далі, то він мав зробити це вчора і продовжувати сьогодні з ранку. Але пара наразі навіть знижується.

Тож наша рекомендація по роботі з парою на цьому тижні: продаємо від поточних з додаванням біля 1,1210. Стопи розміщуємо вище 1,1270. Профіти в районі 1,10.


Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні


Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …