Home / Аналітика світових ринків / Долар США: за що його б’ють та що з ним робити?

Долар США: за що його б’ють та що з ним робити?

Останні 3 тижні долар переживає дуже непростий період на валютному ринку. Розпродажі, що розпочались наприкінці лютого, поки що продовжуються. В результаті Індекс Долара вже втратив більше 5% (див рис нище), що для нього є дуже значним падінням, особливо за такий короткий строк.
Цілком логічно що виникають запитання: за що б’ють долар та що з ним робити?
На них ми і спробуємо надати відповідь у цьому огляді.

За що б’ють долар?

Якщо подивитись на події, що відбуваються, з точки зору процентних диференціалів та дій Центробанків, то все досить логічно. ФРС у відповідь на епідемію коронавірусу в світі та США, а також з метою мінімізації економічних збитків через проблеми Китаю, вирішили різко пом’якшити монетарну політику. На тижні, що минув, було позачергово і екстрено знижено ставку одразу на 0,5%. Але навіть не це основна проблема долара. Справа в тому, що ринки очікують на подальше зниження ставки. Зокрема від засідання 18 березня очікують зниження ставки ще на 0,5% (див рис нижче)

ринки очікують на подальше зниження ставки.

При цьому, наприклад, ЄЦБ ставку поки що залишив без змін. Таким чином, процентний диференціал долар/євро радикально скоротився, що і призвело до масового пере позиціонування інвесторів та трейдерів на валютному ринку.

Що робити з доларом?

Формально варто слідувати тренду і продавати долар. Але ми вважаємо, що цього разу є сенс іти проти ринку і купувати долар, якщо не просто зараз, то після того як панічна хвиля спаде. І справа тут навіть не в перепроданості долара, а в його фундаментальному становищі.

Відносно більшості інших країн економіка США перебуває у непоганій формі, про це свідчать і останні дані по ринку праці США (НФП вийшли значно кращі за прогнози).

Дізнайтеся як забрляти без ризику на ринку Форекс
Кешбек від ФорексПриват

Крім того поточні події активізувати різне зростання попиту на активи-сховища. Казначейські облігації США в останні десятиліття були оптимальною альтернативою, яка за обсягами в десятки разів перевищувала потенціал вкладень в золото чи інші активи-сховища.

За великим рахунком на сьогоднішній день так воно і залишається. На користь цього свідчить динаміка доходності казначейських облігацій США, яка різко знизилась і вже перебуває значно нижче 1% (див рис нижче).

динаміка доходності казначейських облігацій США

Про що говорить така динаміка доходності? Про те що попит настільки великий, що інвестори погоджуються на все менший дохід, бо важливіше врятувати гроші. Значний попит на казначейські облігації США, особливо з боку іноземних інвесторів практично автоматично означає зростання попиту на долари, які необхідні для покупки облігацій. Тож попит на долар є і буде, причому дуже значний. Таким чином подальше його падіння під великим питанням.

Тим більше, що вже на цьому тижні ЄЦБ може знизити ставку, що змінить баланс сил на валютному ринку і долар має всі шанси надолужити втрачене.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та отримуйте свіжі новини по гривні

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …