Home / Аналітика світових ринків / Засідання Банку Канади та ціни на нафту як привід для покупок пари USDCAD

Засідання Банку Канади та ціни на нафту як привід для покупок пари USDCAD

Долар США останнім часом перебуває під значним низхідним тиском, в тому числі і проти канадського долару. Але сьогодні ситуація може змінитись. Цьому сприяє загальний фундаментальний фон (ціни на нафту знову знижуються, а апетит інвесторів до ризику явно сягнув піку). Тригером для розвороту саме сьогодні можуть стати підсумки засідання Банку Канади. Про це та інше в сьогоднішньому огляді.

Про вичерпання висхідного потенціалу канадського долару

Укріплення канадського долару проти американського з 1,46 до 1,39 багато в чому було пов’язане зі зростанням апетиту до ризиків на світових фінансових ринках. Це видно з динаміки фондових ринків та валют країн, що розвиваються. Але судячи з останнього звіту МВФ, в якому Фонд прямим текстом говорить, що поточна економічна криза буде гіршою за кризу 2007-2009 років, оптимізм цей передчасний. А, отже, є всі підстави, до повернення низхідного тиску на канадський долар і зростання попиту на долар американський. Що в підсумку призведе до зростання пари USDCAD.

Додатковим фактором на користь канадського долару були очікування зростання цін на нафту в результаті укладання нової угоди ОПЕК+. Угоду було укладено: сторони домовились скоротити обсяг виробництва на 9,7 млн б/д, але ціни на нафту все одно пішли вниз. Це пов’язане зі значним падінням попиту (за деякими оцінками складає 25 млн б/д). Тобто ще один фактор укріплення канадського долару наразі неактуальний.

Банк Канади як тригер

Банк Канади, як і решта Центробанків розвинених країн світу, у відповідь на економічну кризу, викликану пандемією знизив ставку майже до 0% (поточне значення 0,25%) і запровадив програми кількісного пом’якшення. Для економіки це позитив, але для канадського долару це фактори низхідного тиску. 

Що головне, ринки очікують подальше пом’якшення монетарної політики з боку Банку Канади: ймовірність ще одного зниження ставки в 2020 році наразі вище 70% (див рис нижче). Тож в цьому плані канадський долар радше об’єкт для продажів, аніж для покупок.

Що стосується засідання Центробанку сьогодні, то від нього не очікують зниження ставки, але цілком імовірним є прийняття додаткових заходів з підтримки економіки, наприклад, у формі розширення програми кількісного пом’якшення. Крім того голова Банку Канади Полоз скоріш за все озвучить нові прогнози по темпам економічного зростання Канади. Ймовірність того, що прогнози ці будуть негативними, дуже велика. Це стане додатковим фактором низхідного тиску на канадський долар.

Торговий план для пари USDCAD

Виходячи зі сказаного вище, покупки пари USDCAD здаються нам непоганою та перспективною торговою угодою. Ми рекомендуємо покупки від поточних цін зі стопами нижче 1,3850. При цьому профіти можна розміщувати навіть вище 1,45. Таким чином потенціал угоди 500-600 пунктів при ризиках в 50-60 пунктів, що є ознакою адекватної трансакції.

Check Also

GBPUSD: черговий провал перемовин та очікування провальних даних з Великобританії як приводи для продажів

Майже весь минулий тиждень Великобританія та ЄС провели за столом перемовин щодо торгової угоди між …